Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Zajęcia na pływalni poza szkołą

Pracownia gospodarstwa domowego

Szkoła dysponuje dwiema  pracowniami gospodarstwa domowego. Jest to miejsce, do którego uczniowie przychodzą z wielką przyjemnością.    

W pracowniach uczniowie nabywają, rozwijają i doskonalą umiejętności, które w przyszłości pozwolą im na miarę możliwości samodzielne funkcjonować.

Pracownia techniki biurowej jest wyposażona w stanowiska komputerowe (8 szt.), kserokopiarkę, laminarki, niszczarkę oraz inne artykuły niezbędne w każdym biurze. W pracowni uczniowie zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu obsługi w/w urządzeń oraz zastosowania i wykorzystania rozmaitego sprzętu i wyposażenia biurowego.

  • Dwie małe - po około 50 m
  • Jedna duża - pełen wymiar boiska do siatkówki

W ramach usprawniania ruchowego w szkole odbywają się zajęcia z zakresu wychowania fizycznego, rekreacji i korekcji wad postawy. Z uczniami o dużych dysfunkcjach narządów ruchu prowadzone są indywidualne ćwiczenia rehabilitacyjno-usprawniające.

Pracownia ceramiczna istnieje w szkole od 2000 roku. W zajęciach pracowni biorą udział dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych i zawodowych. Uczestnicy zajęć lepią przedmioty z gliny oraz innych mas plastycznych, jak również odlewają z gipsu formy płaskie i przestrzenne. Korzystają z form pomocniczych lub lepią naczynia użytkowe metodą wałeczkową. Przygotowywane są również upominki okazjonalne.

W pracowni rękodzieła realizowane są następujące techniki:
– tkactwo
– makrama
– filcowanie

W naszej pracowni zajęcia przysposobienia do pracy realizowane są zgodnie z założeniami programu dostosowanego do indywidualnych możliwości i zainteresowań uczniów.

W szkole znajduje się zmodernizowana i nowocześnie urządzona pracownia technik różnych. Odbywają się tam zajęcia z zakresu:
1. techniki dequpage – uczniowie poznają tą technikę zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (tzw. technika serwetkowa). Do ozdabiania nadaje się każda powierzchnia, czyli drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika.

Szkoła dysponuje dwiema pracowniami komputerowymi, z których każda wyposażona jest w osiem stanowisk komputerowych. Komputery posiadają niezbędne oprogramowanie oraz multimedialne programy edukacyjne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych intelektualnie. W pracowniach jest dostępny Internet.