Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

Pracownia gospodarstwa domowego

Szkoła dysponuje dwiema  pracowniami gospodarstwa domowego. Jest to miejsce, do którego uczniowie przychodzą z wielką przyjemnością.    

W pracowniach uczniowie nabywają, rozwijają i doskonalą umiejętności, które w przyszłości pozwolą im na miarę możliwości samodzielne funkcjonować.

Pracownia techniki biurowej jest wyposażona w stanowiska komputerowe (8 szt.), kserokopiarkę, laminarki, niszczarkę oraz inne artykuły niezbędne w każdym biurze. W pracowni uczniowie zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu obsługi w/w urządzeń oraz zastosowania i wykorzystania rozmaitego sprzętu i wyposażenia biurowego.

  • Dwie małe - po około 50 m
  • Jedna duża - pełen wymiar boiska do siatkówki

W ramach usprawniania ruchowego w szkole odbywają się zajęcia z zakresu wychowania fizycznego, rekreacji i korekcji wad postawy. Z uczniami o dużych dysfunkcjach narządów ruchu prowadzone są indywidualne ćwiczenia rehabilitacyjno-usprawniające.

Pracownia ceramiczna istnieje w szkole od 2000 roku. W zajęciach pracowni biorą udział dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych i zawodowych. Uczestnicy zajęć lepią przedmioty z gliny oraz innych mas plastycznych, jak również odlewają z gipsu formy płaskie i przestrzenne. Korzystają z form pomocniczych lub lepią naczynia użytkowe metodą wałeczkową. Przygotowywane są również upominki okazjonalne.

W pracowni rękodzieła realizowane są następujące techniki:
– tkactwo
– makrama
– filcowanie

W naszej pracowni zajęcia przysposobienia do pracy realizowane są zgodnie z założeniami programu dostosowanego do indywidualnych możliwości i zainteresowań uczniów.

W szkole znajduje się zmodernizowana i nowocześnie urządzona pracownia technik różnych. Odbywają się tam zajęcia z zakresu:
1. techniki dequpage – uczniowie poznają tą technikę zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (tzw. technika serwetkowa). Do ozdabiania nadaje się każda powierzchnia, czyli drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika.

Szkoła dysponuje dwiema pracowniami komputerowymi, z których każda wyposażona jest w osiem stanowisk komputerowych. Komputery posiadają niezbędne oprogramowanie oraz multimedialne programy edukacyjne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych intelektualnie. W pracowniach jest dostępny Internet.