Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

Szkoła dysponuje dwiema pracowniami komputerowymi, z których każda wyposażona jest w osiem stanowisk komputerowych. Komputery posiadają niezbędne oprogramowanie oraz multimedialne programy edukacyjne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych intelektualnie. W pracowniach jest dostępny Internet.


Zajęcia prowadzone są adekwatnie do aktualnych potrzeb oraz możliwości uczniów, którzy nabywają i doskonalą umiejętności właściwej obsługi stanowiska komputerowego, tj.:
– operowania myszką,
– korzystania z klawiatury,
– obsługi podstawowych programów użytkowych i sposobów ich wykorzystania w codziennym życiu,
– korzystania z wyszukiwarek internetowych i sposobów wyszukiwania potrzebnych informacji,
– obsługi urządzeń cyfrowych jak: drukarka, skaner, MP3, MP4 i telefonów,
Ucząc się obsługi multimedialnych programów edukacyjnych uczniowie doskonalą i ćwiczą swoje umiejętności z zakresu czytania, pisania, liczenia i dobierania pasujących elementów ale także rozwijają umiejętność aktywnego, akceptowanego społecznie sposobu spędzania czasu wolnego, rozwijają swoje zainteresowania, wydłużają czas koncentracji na zadaniu, doprowadzają zadanie do końca.