Pracownie

Szkoła dysponuje dwiema pracowniami gospodarstwa domowego. Jest to miejsce, do którego uczniowie przychodzą z wielką przyjemnością.

W pracowniach uczniowie nabywają, rozwijają i doskonalą umiejętności, które w przyszłości pozwolą im na miarę możliwości samodzielne funkcjonować.

Uczniowie biorą aktywny udział w zajęciach, a przez to rozwijają umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji, obsługiwania urządzeń elektrycznych, prawidłowego posługiwania się narzędziami kuchennymi, ogrodniczymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

Uczą się wykonywać prace porządkowe, korzystać z przepisów kulinarnych (z Internetu, książek kucharskich), planować swoje działania oraz robić zakupy.

Przygotowują posiłki poznając jednocześnie zasady zdrowego odżywiania.

Wykonują wiele prac na rzecz społeczności szkolnej. Aktywnie biorą udział w przygotowaniach do spotkań z rodzicami, kiermaszach szkolnych wypiekając przepyszne ciasta, ciasteczka , które później rodzice degustują. Ciasteczka i inne kulinaria przygotowane przez uczniów dostępne są na kiermaszach szkolnych.

Do pracowni przynależy ogródek szkolny, który uczniowie uprawiają, a wczesną jesienią zbierają warzywa, z których przygotowują zapasy na zimę.Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl