Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

Pracownia gospodarstwa domowego

Szkoła dysponuje dwiema  pracowniami gospodarstwa domowego. Jest to miejsce, do którego uczniowie przychodzą z wielką przyjemnością.    

W pracowniach uczniowie nabywają, rozwijają i doskonalą umiejętności, które w przyszłości pozwolą im na miarę możliwości samodzielne funkcjonować.

Uczniowie biorą aktywny  udział w zajęciach, a przez to rozwijają umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji, obsługiwania urządzeń elektrycznych, prawidłowego posługiwania się narzędziami kuchennymi, ogrodniczymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

 Uczą się wykonywać prace porządkowe, korzystać z przepisów kulinarnych (z Internetu, książek kucharskich),  planować swoje działania oraz robić zakupy. 

Przygotowują posiłki poznając jednocześnie  zasady zdrowego odżywiania.

Wykonują wiele prac na rzecz społeczności szkolnej. Aktywnie biorą udział w przygotowaniach do spotkań z rodzicami, kiermaszach szkolnych wypiekając przepyszne ciasta, ciasteczka , które później rodzice degustują.  Ciasteczka i inne kulinaria przygotowane przez uczniów dostępne są na kiermaszach szkolnych.

Do pracowni przynależy ogródek szkolny, który uczniowie uprawiają, a wczesną jesienią zbierają warzywa, z których przygotowują zapasy na zimę.