Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

Pracownia techniki biurowej jest wyposażona w stanowiska komputerowe (8 szt.), kserokopiarkę, laminarki, niszczarkę oraz inne artykuły niezbędne w każdym biurze. W pracowni uczniowie zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu obsługi w/w urządzeń oraz zastosowania i wykorzystania rozmaitego sprzętu i wyposażenia biurowego.

Podczas każdej lekcji organizują swoje stanowisko pracy: przygotowują identyfikatory, rozstawiają przyborniki biurowe, podpisują listę obecności. Uczą się segregować dokumenty w przegródkach biurowych, wkładać do segregatorów, obsługiwać zszywacz, dziurkacz, rozszywacz i trymer oraz wielu innych czynności.
Nabyte przez uczniów umiejętności praktyczne są wykorzystywane w ramach wykonywania prac użytecznych na rzecz szkoły – zleceń od nauczycieli i dyrekcji szkoły.