Aktualności

Szanowni Państwo,
miło jest nam poinformować, że uczniowe naszej szkoły Dominik Ulatowski (klasa 3H PdP) oraz Michał Miszkowski (klasa 3E PdP) otrzymali nominację w XXIII Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warszawy. Jest to ogromne wyróżnienie dla Dominika i Michała za ich ciężką pracę. Jest to również wyróżnienie dla szkoły. Trzymamy za Nich kciuki.
Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w Plebiscycie.  Głosowanie trwa do 29 stycznia 2023 (do godz. 23.59). Zdobycie największej liczby głosów oznacza zwycięstwo i otrzymanie tytułu Najlepszego Sportowaca Roku. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie Plebiscytu oraz w mediach społecznościowych Miasta. Zapraszamy do oddania jednego, potwierdzonego głosu na ulubionego sportowca.

Oddaj swój głos :)

Michał Miszkowski do klubu judo trafił w kwietniu 2019 za namową swego nauczyciela WF. W październiku 2019 roku wygrał swój pierwszy turniej - o puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo - i został nominowany do startu w zawodach zagranicznych, Trisome Games w Turcji. Te zawody nie odbyły się z powodu pandemii ale przygotowania nie poszły na marne. Rozpoczął starty w zawodach ogólnopolskich. Zdobywał już tytuły mistrza i wicemistrza kraju a gdy wznowione zostały turnieje międzynarodowe - tam również potwierdził, że kariera jego wciąż się rozwija. W 2021 roku wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Europy we włoskiej Ferrarze, a w roku 2022 zdobył dwa złote medale - za tryumf indywidualny i za sukces z drużyną Polski- na trzecich Mistrzostwach Świata zawodników z zespołem Downa na Maderze. Przed Michałem obecnie start na zawodach Virtus Global Games we Francji - w związku z tym prosimy o doping i poparcie.

Dominik Ulatowski -  chętnie nawiązuje relacje rówieśnicze, jest koleżeński, uczynny i empatyczny. Dominik odnosi spektakularne sukcesy w dziedzinie sportu - lekkiej atletyki. Bardzo często bierze udział i zdobywa najwyższe miejsca podczas zawodów sportowych. W 2022 roku zdobył tytuł Wicemistrza Świata i Polski wśród osób z zespołem Downa w biegach na 100, 200 i 400 metrów. Ponadto, wielokrotnie w ciągu roku bierze czynny udział w przygotowanych przez lokalnych organizatorów zawodach, pokazując, że warto uprawiać sport, rozwijać umiejętności i dbać o kondycję psychofizyczną. Dominik jest młodym człowiekiem przełamującym bariery, starającym się dawać z siebie wszystko i być wytrwałym w dążeniu do swoich celów.

 

W dniach 10-11.12.2022 odbył się biwak 406 Warszawskiej Drużyny Nieprzetartego Szlaku oraz Gromady Zuchowej „Tropiciele Przygód” działających przy Zespole Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie. Sobota rozpoczęła się obrzędowym apelem i wspólnym gotowaniem obiadu. Potem przyszła kolej na zabawy integracyjne zuchów i harcerzy. Nie obyło się także bez wzruszeń…Kuba, Nikola i Weronika w blasku świec złożyli przyrzeczenie harcerskie! Zwieńczeniem dnia był seans filmowy w śpiworach i z popcornem.
W niedzielę po wspólnym śniadaniu i pakowaniu bagaży odbył się uroczysty apel na zakończenie biwaku. Każdy zuch i harcerz wrócił do domu z upominkiem na pamiątkę ciekawie spędzonego czasu… Czekamy na kolejny biwak!

 

  

W dniu 22 grudnia, w ostatni dzień nauki przed świętami, zostały wystawione Jasełka w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych nr 85. Publiczność miała okazję obejrzeć przedstawienie „Jak Maciej znalazł drogę do Dzieciątka Jezus” i po raz kolejny przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, trzech króli były przeplatane kolędami i pastorałkami. Do stajenki przybyli także przedstawiciele różnych grup zawodowych aby pokłonić się i złożyć dary Jezusowi. Uczniowie i nauczyciele doskonale wcielili się w swoje role, występując w przepięknych strojach przed całą szkolną społecznością.Nie zabrakło atrakcji w postaci tańca aniołków w wykonaniu uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej, oraz świątecznej zumby w wykonaniu klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Następnie życzenia świąteczne złożyła wszystkim obecnym dyrektor szkoły Pani Agnieszka Tymińska oraz gość specjalny Pani Danuta Bogusławska z WSS Społem. Po Jasełkach tradycyjnie odbyły się Swiąteczne Spotkania w klasach, gdzienauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami mogli podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. 

  

Z myślą o młodszych uczniach ZSS nr 85 została napisana sztuka pt. "W domu Świętego Mikołaja" ukazująca zwykłe życie Świętego Mikołaja w niezwykłym dniu jakim jest 6 grudnia. W bohaterów spektaklu wcielili się nauczyciele, których uczniowie mieli okazję zobaczyć w odmiennej roli. Podtrzymując tradycję mikołajkową w naszej szkole, występ był początkiem atrakcji przygotowanych dla dzieci. Bezpośrednio po sztuce Święty Mikołaj dotarł do widowni, z którą nawiązał dialog i rozdał upominki. Każda klasa mogła skorzystać z obecności Świętego Mikołaja i stanąć do wspólnej fotografii. W następnym etapie uczniowie brali udział w grach i rozwiązywali wiele zagadek.
Natomiast starsi uczniowie  - szkoły przysposabiającej do pracy -  Mikołajki spędzili biesiadując w klasach przy świątecznie przystrojonych stołach, z niecierpliwością czekając na odwiedziny Mikołaja. Oczywiście Mikołaj nie zawiódł, zjawił się wśród uczniów rozdając im drobne upominki. Było też kino z popcornem i quizy tematyczne a na przerwach zabawy ruchowe i tańce z Mikołajem do świątecznych hitów.
Miły i zabawny nastrój udzielił się wszystkim uczestniczącym w wydarzeniu.

 

Szanowni Państwo,

W dniach od 13.02.2023 do 24.02.2023 w naszej szkole odbędzie się akcja „Zima w mieście”. Placówka w czasie akcji będzie czynna w godzinach 8.00-16.00. Zapisywać dziecko można od 02.01.2023
od godz. 8.00 do 15.01.2023 do północy w formie elektronicznej na stronie internetowej warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl . W pierwszej kolejności przyjmujemy dzieci rodziców pracujących. Od 20.01.2023 otrzymają Państwo informację w systemie czy dziecko zostało zakwalifikowane do udziału w akcji. Od 23.01.2023 do 31.01.2023 do godz.12.00 należy złożyć wydrukowaną i uzupełnioną kartę uczestnika (będzie dostępna w systemie, jedna karta= jeden turnus, dwie karty= dwa turnusy) wraz z potwierdzeniem dowodu wpłaty za opiekę i żywienie (z opłat za żywienie są zwolnieni uczestnicy, którzy są na specjalnych dietach za potwierdzeniem lekarza).

Numer konta wyżywienie: 88 1030 1508 0000 0005 5009 4118

Numer konta opieka: 19 1030 1508 0000 0005 5009 4002

Koszt żywienia to 15 zł, a opieki 35 zł, w sumie 50 zł jeden dzień pobytu w placówce. Dokumenty te proszę dostarczyć do pokoju nr 3 w godzinach pracy szkoły. Niedostarczenie powyższych dokumentów skutkuje skreśleniem z listy uczestników akcji. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy do kierowników akcji: Małgorzata Dziekan Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Karolina Skrobek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka ustanowionego na wniosek Rzecznika Praw Dziecka przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2014 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z udziałem uczniów i nauczycieli. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Prawa dziecka”. W trakcie spotkania zaprezentowano plakaty tematyczne oraz zdjęcia z Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka z udziałem Rzecznika Praw Dziecka, odbywającego się w tym roku w Tomaszowie Mazowieckim. Wydarzenie poprzedziły zajęcia edukacyjne pt.: „Znam swoje prawa”, nagrywanie filmów tematycznych, oraz rozwiazywanie quizów, których celem było utrwalanie znajomości praw dziecka, przypomnienie sylwetki Janusza Korczaka oraz zaprezentowanie przez wychowanków swoich praw w formie ekspresji plastycznej. W trakcie spotkania, wychowankowie naszej szkoły przemaszerowali, przy muzyce Małej Orkiestry Dni Naszych, z tabliczkami prezentującymi Prawa Dziecka , które zostały zapisane m.in. w Konwencji o Prawach Dziecka. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli we wspólnej zabawie przy piosence Majki Jeżowskiej „Bo wszystkie dzieci nasze są”, co przyniosło im wiele radości a atmosfera sprzyjała, by każde dziecko mogło poczuć się sobą.Konwencja o Prawach Dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, jest najważniejszym dokumentem o Prawach Dziecka, do którego powstania w bardzo dużym stopniu przyczyniło się państwo polskie. Pamiętamy, że prekursorem podejmowanych działań na rzecz praw dziecka był Janusz Korczak, wybitny polski pedagog, lekarz, autorytet moralny, który bez reszty poświęcił swe życie i działalność dzieciom. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka miały na celu upowszechnianie praw najmłodszych, uznanie ich podmiotowości oraz przypomnienie, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.
Organizatorzy: E. Pędzich, H. Danielak, K. Kasior-Walczak, I. Liwak, M. Pągowska, J. Dziubałtowski, M. Duchnowski, J. Matusiak, B. Pawlak, J. Górska.

 

18 listopada 2022 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w kolejowej wycieczce do Zamku krzyżackiego w Malborku, który jest największym gotyckim zespołem zamkowym na świecie. Malbork przywitał nas słoneczną pogodą i widokiem na piękny Zamek. Pod kierunkiem przewodnika uczniowie zobaczyli najciekawsze miejsca w Zamku m.in. Wielki Refektarz, kaplicę zamkową, krużganki, kuchnię zamkową, wystawy bursztynu i witraży. Zamek na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie mieli możliwość zakupienia pamiątek. W drodze powrotnej wszyscy zjedli obiad w restauracji i udali się na dworzec PKP. To był dzień pełen wrażeń.

 

Dnia 1 grudnia 2022 roku w Brwinowie odbył się VIII Mazowiecki Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy był Mazowiecki Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska. Nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce. Gratulujemy !

 

 

 

© 2023 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl