Aktualności

W przyszłym roku szkolnym planowane jest utworzenie czterech klas pierwszych. Dwie z nich powstaną z naboru wewnętrznego (absolwenci Szkoły Podstawowej nr 243).
Jednocześnie, w związku z przekształceniem Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5, poprzez utworzenie dodatkowej lokalizacji szkoły przy ul. Rzymowskiego 36, nabór do kolejnych 2 klas pierwszych będziemy prowadzić z docelową lokalizacją pod ww. adresem. Przeniesienie oddziałów nastąpi po dokonaniu adaptacji obiektu. Planowany termin uruchomienia zajęć w budynku przy ul. Rzymowskiego 36 – to II semestr roku szkolnego 2022/2023.
Osoby zainteresowane naborem, prosimy o składanie kompletu dokumentów do sekretariatu szkoły (pokój 3). W zależności od sytuacji pandemicznej, na przełomie lutego i marca planowane jest spotkanie informacyjne dla rodziców i kandydatów do szkoły. Dokładne informacje umieszczone będą na stronie internetowej szkoły.

Informujemy, że trwa nabór do klasy I Szkoły Podstawowej nr 243 na rok szkolny 2022/2023. W przyszłym roku szkolnym planowane jest utworzenie dwóch klas pierwszych.

Wszystkich  rodziców zainteresowanych naborem, prosimy o składanie do Sekretariatu szkoły (pokój 3) kompletu dokumentów poszerzonych o opinię psychologiczno - pedagogiczną oraz kopię IPET.
Na pezłomie lutego i marca planowana jest organizacja  spotkania informacyjnego dla rodziców i dzieci (kandydatów do klasy 1). Dokładne informacje zamieszczone będą na stronie internetowej szkoły.

Szanowni Rodzice/pełnoletni Uczniowie,
dyrektor szkoły informuje, że w dniach od 10.01.2022 r. do 25.01.2022 r. odbywają się spotkania zespołow nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniem. Podczas spotkania nauczyciele omówią stopień realizacji celów zawartych w indywidualnych programach edukacyjno-terapeutycznych, sformułują  wnioski do realizacji w II półroczu roku szkolnego 2021/2022..

Rodzice ucznia albo pełnoletni uczniowie mają prawo uczestniczyć w spotkaniach zespołu. W sprawie ustalenia szczegółów spotkania, zainteresowanych rodziców/pełnoletnich uczniów prosimy o indywidualny kontakt z wychowawcą klasy.

 

Szanowni Państwo,
Akcja „Zima w Mieście” odbędzie się w terminie 31.01-11.02.2022 r. Zapisy będą trwać od 30.12.2021 od godz. 8.00 do 11.01.2022 do godz. 24.00.
Bardzo prosimy o zapisy dziecka w formie elektronicznej przez stronę internetową www.warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl.
Opłaty wynoszą:

  • 35 zł dziennie za opiekę - wpłaty na nr konta 19 1030 1508 0000 0005 5009 4002 
  • 15zł dziennie za wyżywienie - wpłaty na nr konta 88 1030 1508 0000 0005 5009 4118.

Płatności  należy dokonać najpóźniej do 18.01.2022 r. Brak opłaty skutkuje skreśleniem z listy uczestników akcji „Zima w mieście”.

Koordynatorzy:Małgorzata Dziekan, Karolina Skrobek

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka. Również w tym roku pomimo trwającej pandemii odbyło się przedstawienie jasełkowe zatytułowane „Mieszkańcy różnych stron świata wędrują do Betlejem ”.
W przedstawieniu udział wzięli nauczyciele i najmłodsi uczniowie, którzy wcielili się w mieszkańców różnych państw i przybyli do Betlejem, aby pokłonić się i zatańczyć małemu Jezuskowi oraz prosić o potrzebne łaski dla siebie i świata.
Do tej ubogiej stajenki, gdzie narodził się Jezus również przybyli złożyć Mu pokłon Królowie i pasterze.przybyły też Anioły. które zatańczyły na cześć nowonarodzonego Jezusa
Przepiękna dekoracja , wspaniałe, kolorowe kostiumy oraz charakterystyczna dla różnych państw świata muzyka nadały całemu występowi magiczny charakter, jednocześnie przekazując najważniejsze wartości, jakimi powinniśmy się kierować w naszym życiu. Jasełka wprowadziły w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego NarodzeniaNa zakończenie pani Dyrektor Agnieszka Tymińska złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
W tak wyjątkowym dniu zapraszamy do obejrzenia naszych Jasełek.

WESOŁYCH ŚWIĄT!


Zapraszamy do obejrzenia Jasełek :)

 

   


 

14 grudnia odbyła się wycieczka do Teatru Małego Widza na spektakl, pt.: „Kosmos”. Uczniowie odkrywali kosmiczną przestrzeń za pomocą zmysłów (wzroku, słuchu i dotyku), a ich przewodnikiem był aktor Arkadiusz Wrzesień. Sensorycznej przygodnie towarzyszyli również artyści, którzy śpiewali i grali na żywo. Spektakl był wypełniony różnorodnymi fakturami, kolorami, strukturami, efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Idealne miejsce, aby doświadczać.
W wycieczce wzięły udział klasy: IIIb, IVa, IVb, IVc oraz VIb, a zorganizowała ją Anna Rymanowska.

  

W roku szkolnym 2020/2021 powstał projekt WIE: "Poznajemy religie świata", którego celem było zapoznanie uczniów z największymi religiami, przybliżenie kultury, obrzędów i tradycji obowiązujących w innych wyznaniach, przedstawienie podobieństw oraz różnic a także tradycyjnych potraw spożywanych podczas świąt i uroczystości związanych z daną religią. Poprzez znajomość innych religii oraz kultur uczniowie nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale też uczą się szacunku i tolerancji do drugiego człowieka wyznającego inną religię.
Projekt składał się z pięciu spotkań, podczas których uczniowie zapoznali się z religią Chrześcijańską, Buddyzmem. Hinduizmem, Islamem i Judaizmem. Zostały przygotowane prezentacje na temat każdej
z religii. Prezentowane były tradycyjne stroje, muzyka.
Ze względu na pandemię spotkania odbywały się jednocześnie dla uczniów zgromadzonych w małych grupach w auli oraz pozostających w klasach i łączących się online poprzez platformę Teams.
Każdorazowo, po prezentacjach odbywał się konkurs wiedzy a następnie uczniowie mieli możliwość skosztowania tradycyjnych potraw związanych z poznaną religią. Potrawy były przygotowane przez uczniów wraz z nauczycielami. Wykonane zostały również prace plastyczne przedstawiające symbole poszczególnych religii prezentowane na wystawie zorganizowanej na terenie szkoły.
Uczniowie zwiedzali Muzeum, odwiedzali Świątynie, miejsca kultu oraz miejsca pochówku prezentowanych religii.
Ostatnią prezentowaną religią był Judaizm, podczas spotkania uczniowie poza najważniejszymi informacjami mogli obejrzeć tradycyjne stroje żydowskie, skosztować macy, jaką spożywają Żydzi podczas święta Paschy. Uwieńczeniem spotkania był występ Zespołu tanecznego Etno-Folk, który zaprezentował taniec żydowski do pieśni ludowej i tradycyjnej "Hava Nagila" oraz "Szalom Alejchem", a także występ solowy ucznia  nazej szkoły do piosenki "Gdybym był bogaczem" z musicalu "Skrzypek na dachu".

Na zakończenie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące Projekt, podczas którego Pani Dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

 

Warsztaty były niecodzienną okazją, aby uczniowie mogli własnoręcznie wykonać indywidualne mydełka glicerynowe ze świątecznymi akcentami. Poznać wiele zapachów, kształtów i faktur. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie zaprojektowali i przygotowali mydełka w wybranym przez siebie kolorze, kształcie i zapachu.

Warsztaty miały wpłynąć na rozwój wyobraźni, uczyć dzieci jak łączyć ze sobą kolory oraz jak tworzyć przyjemne zapachy. Była to świetna zabawa, ale i edukacja. Mydełka wykonane podczas warsztatów uczniowie spakowali i zabrali do domu. Będzie wspaniały pomysł na prezent.

Uczestnikami warsztatu byli uczniowie Szkoły Podstawowej z klas: Ib, IVa, IVb oraz VIb. Zajęcia odbywały się w małych kilkuosobowych grupach. Warsztat przygotowała i poprowadziła Emilia Jakimiak, wychowawca klasy IVa.

 

 

Za nami jeden z najbardziej ekscytujących momentów w roku – Mikołajki. 6-go grudnia uczniowie szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy mieli możliwość spotkania się ze Świętym Mikołajem. Aby Święty Mikołaj mógł znowu wykonywać swoje obowiązki, młodsi uczniowie mieli za zadania obudzić i pomóc mu odnaleźć jego ubranie i akcesoria. Natomiast starsi uczniowie wykonali dla Mikołaja kartonowe sanie, którymi później został obdarowany. Po emocjonujących zadaniach odbyły się spotkania ze Świętym Mikołajem, podczas których każdy uczeń - duży i mały - otrzymał wymarzony prezent.

 

 

© 2022 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl