Aktualności

Och! Co to był za bal. Najpierw polonez - wspaniałe wykonany przez uczniów, następnie mnóstwo wesołej zabawy, tańców, przepyszna niespodzianka - tort.
Tak bawili się uczniowie szkoły przyspasabiającej do pracy kończący edukację w naszej szkole. Bal zorganizowany został przez rodziców oraz nauczycieli szkoły przysposabiającej do pracy.
Wspomnienia na długo pozostaną w pamięci uczestników balu.

 

W dniu 16 września 2022 roku uczniowie kl. P2A i kl. P3E Szkoły Przyspasabiającej do Pracy, pod opieką p. E. Pędzich i p. J. Górskiej, uczestniczyli w wycieczce na wystawę plenerową „Zielona Warszawa. Miejskie inicjatywy ogrodnicze od XIX wieku do dziś”, przygotowanej przez Dom Spotkań z Historią we współpracy z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy.
W skład wystawy plenerowej, umiejscowionej na skwerze ks. Jana Twardowskiego w Warszawie, wchodzi 14 wolnostojących ekspozytorów dwuplanszowych, bogato ilustrowanych zdjęciami historycznymi oraz współczesnymi, przedstawiających różne aspekty egzystencji natury w przestrzeni miejskiej. Wystawa prezentuje zieloną historię miasta – parków, osiedli, ogrodów i ogródków, a także minionych i trwających po dziś dzień inicjatyw włączających mieszkańców w zazielenienie stolicy. Wzbogacona o informacje o roli Izabeli Czartoryskiej i Aliny Scholtz w kształtowaniu warszawskiej zieleni, a także miejsca powstania w Warszawie pierwszych ogrodów w stylu angielskim oraz początku rozwoju nowoczesnego ogrodnictwa miejskiego w stolicy.
Celem wycieczki było uwrażliwienie młodego człowieka na piękno przyrody, potrzebę ochrony i dbania o naturę.

 

Szanowni Państwo, w dniach 29 - 30 września 2022 r. (czwartek, piatek) obchodzimy Dzień Patrona naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość połączona jest z ogólnopolskim piknikiem " Bądź Fit" Olimpiad Specjalnych polska, którego jesteśmy współorganizatorem.
W imprezie oprócz uczniów ZSS nr 85, weźmie udział ok. 100 zawodników  z różnych regionów Polski zrzeszonych w Klubach Olimpiad Specjalnych. Piknik ma charakter rekreacyjny, podczas którego dzieci i młodzież wezmą udziałw różnorodnych aktywnościach fizycznych, konkursach i quizach związanych z sylwetką Patronki oraz tematyką zdrowego stylu zycia.
W tych dniach przewidywane są zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Wszystkie aktywności związane z obchodami Dnia Patrona i z Piknikiem odbywać się będą w godz. 10.00- 13.00, w związku z tym istnieje możliwość wcześniejszego odbioru uczniów ze szkoły (po obiedzie ok. godz.14.00).

Szanowni Rodzice/pełnoletni Uczniowie,
dyrektor szkoły informuje, że do dnia 20 wrzesnia 2022 r. odbywają się spotkania zespołow nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniem. Podczas spotkania nauczyciele określą cele do indywidualnych programach edukacyjno-terapeutycznych, które realizowane będą w r.szk.2022/2023.

Rodzice ucznia albo pełnoletni uczniowie mają prawo uczestniczyć w spotkaniach zespołu. W sprawie ustalenia szczegółów spotkania, zainteresowanych rodziców/pełnoletnich uczniów prosimy o indywidualny kontakt z wychowawcą klasy.

Korzystając z letniej pogody uczniowie trzech klas szkoły przysposabiającej do pracy wybrali się na warszawską plażę Rusałka. Były spacery nad wodą, zbieranie muszelek, gra w piłkę i oczywiście opalanie się, a w drodze powrotnej pyszne lody. Wszystkim uczestnikom spodobało się takie wspomnienie wakacji.

 

 

W czwartek 01 września 2022r. rozbrzmiał pierwszy dzwonek, kończąc tym samym czas wakacji. Tego dnia pani Dyrektor Agnieszka Tymińska powitała całą społeczność szkolną oraz rodziców uczniów ZSS nr 85, a w szczególnie gorąco pierwszoklasistów, którzy tego dnia rozpoczęli swoją przygodę w naszej szkole. Serdeczne życzenia wytrwałości, wyzwań, oraz sukcesów oficjalnie rozpoczęły nowy rok szkolny 2022/2023.

 

 

W dniach 25.07-05.08 zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Elektoralna uczestniczyli w letnim obozie sportowym organizowanym przez Mazowiecki Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska.
Podczas obozu wędrowaliśmy szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego pod opieką przewodnika, podziwialiśmy przepiękne krajobrazy i przyrodę tatrzańską a także spacerowaliśmy malowniczymi ulicami Zakopanego. Nie zabrakło również zajęć treningowych w oficjalnych dyscyplinach sportowych Olimpiad Specjalnych: piłce nożnej, badmintonie, pływaniu, kręglach, bocce. Bawiliśmy się również przy muzyce podczas dyskotek i zajęć fitness. Obóz był także okazją do zawarcia nowych znajomości oraz spotkania z kolegami - absolwentami naszej szkoły. Było super !!!

 

Tegoroczna Akcja „Lato w Mieście 2022” w ZSS nr 85 miała dwa turnusy i trwała od 27.06.2022 do 8.07.2022. Zajęcia były prowadzone odpowiednio w ośmiu i sześciu stałych grupach od godziny 8.00 do 16.00. W planie dnia były codzienne popołudnia tematyczne: sportowe, taneczne, muzyczne, kulinarne, komputerowe, plastyczne rozwijające zainteresowania uczestników.
Uczestnicy grup stacjonarnych brali udział w zajęciach ceramicznych, warsztatach lodów tajskich i waty cukrowej, oglądali występ cyrkowy, przedstawienie teatralne oraz uczestniczyli w koncercie muzycznym. Gdy pogoda dopisywała mieli możliwość odpoczynku na trawie, zabaw ruchowych i wodnych kąpieli w basenach w ogrodzie szkolnym.
Natomiast grupy niestacjonarne uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Powstania Warszawskiego, na Zamku Królewskim, Muzeum Farmacji, Pawilonie - Kamień Ekologiczny, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Polin, odbyli Rejs po Wiśle, brali udział w seansie filmowym w Bibliotece Multimedialnej oraz zabawach wodnych w Parku Wodnym Moczydło.
Podsumowując miniony czas Akcji „Lato w Mieście” możemy stwierdzić, że była ona bezpieczna dla wszystkich uczestników, a także pełna różnych atrakcji. Przyniosła uczniom nie tylko radość bycia w grupie z innymi ale także radość poznania nowych miejsc i doświadczenia innego niż na co dzień sposobu spędzania wolnego czasu. Natomiast rodzicom pozwoliła na zapewnienie letniego wypoczynku swoim dzieciom w warunkach dostosowanych do ich potrzeb.
Do zobaczenia za rok!

 

 

W dniach 03-05.06.2022 r. na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbywały się XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – część IV. Obejmowały one rywalizację w dyscyplinach piłka nożna i piłka siatkowa oraz gry i zabawy ruchowe w programie „Młodzi Sportowcy”. Uczestniczyło w nich 230 zawodników: 144 w piłce nożnej, 20 w piłce siatkowej, 66 Młodych Sportowców oraz 20 partnerów zunifikowanych a także 125 opiekunów i trenerów. W Komitecie Organizacyjnym, jako wolontariusze oraz obsługa zaangażowanych było 105 osób. Organizatorem imprezy było Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych Polska a jednym ze współorganizatorów była nasza Szkoła – uczniowie szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy swoim występem tanecznym uświetnili Ceremonię Otwarcia a Klub Olimpiad Specjalnych Elektoralna wspierał organizatorów w opiece i pomocy podczas transportu poszczególnych ekip z miejsca zakwaterowania na areny zmagań sportowych. Był to dla nas wszystkich czas wspaniałego święta sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

W majowe przedpołudnie uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w ciekawych zajęciach o tematyce botanicznej. Prowadził je Pan Wojciech Różański – ogrodnik oraz wielki pasjonat roślin. Spacer wokół szkoły był niemal tak samo fascynujący, jak ten po ogrodzie botanicznym. Czy to maleńki bluszczyk kurdybanek, czy olbrzymia lipa – pan Wojciech z jednakowym zamiłowaniem opowiadał o roślinach znajdujących się wokół szkoły. A ich gatunków jest całe mnóstwo! Dowiedzieliśmy się, jak się nazywają, jak o nie dbać, a przede wszystkim – należy koniecznie regularnie je podlewać!

 

 

© 2022 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl