Imprezy i uroczystości szkolne 2018/2019

3 września 2018 r. szkolny dzwonek obwieścił rozpoczęcie nowego roku szkolnego.Sale lekcyjne zapełniły się uśmiechniętymi, wypoczętymi uczniami. Po dwóch miesiącach wakacji każdy z radością witał przyjaciół z klasy, nauczycieli.

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wybrali się na fantastyczną, jednodniową wycieczkę do "Kurpiowskiej Krainy". Miejsce to,  jak sama nazwa mówi, znajduje się w przepięknej części naszego kraju czyli na Kurpiach w miejscowości Myszyniec. 

9 października 2018 r. harcerze z 406 WDH Nieprzetartego Szlaku spotkali się z innymi warszawskimi drużynami na Inauguracji Roku Harcerskiego 2018/2019. Tegoroczna uroczystość przebiegła pod hasłem "60-lecie Nieprzetartego Szlaku w 100-lecie Niepodległości".

W pierwszy piątek października odbyła się w naszej szkole Gra Miejska „Zwierzęta Starego i Nowego Miasta”. Brali w niej udział uczniowie wszystkich klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczestnicy zabawy poznali zasady opieki nad zwierzętami, spotkali się z psem Ryjkiem, mieszkańcem Schroniska Na Paluchu oraz ćwiczyli bezpieczne zachowania w kontaktach ze zwierzętami.

Pod koniec września uczniowie naszej szkoły brali udział w festiwalu doświadczeń naukowych "Fizyka Wokół Nas" organizowanym w liceum im. Stanisława Staszica. Organizatorzy przygotowali stoiska z niezwykle ciekawymi doświadczeniami fizycznymi. Każdy mógł dotknąć i doświadczyć zdumiewającego działania praw fizyki.

Dnia 29.09.2018 r. po raz kolejny odbył się Mazowiecki Mityng Wrotkarski na Torach Stegny. W zawodach uczestniczyli uczniowie wielu szkół z województwa mazowieckiego.

21 września przy pięknej słonecznej pogodzie po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Patrona Eunice Kennedy Shriver. Jak co roku szerząc ideę Olimpiad Specjalnych był to dzień pełen sportu.

W dniach 15.10. – 19.10.2018 roku ponownie wybraliśmy się w Bieszczady. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić miejsca, w których nie byliśmy na poprzednich wyjazdach. Zwiedziliśmy miejscowości: Cisna, Jabłonki, Baligród i Majdan.

Przez cały rok 2018 w naszej szkole realizowany był projekt Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych : „ Śladami Jana Pawła II”. Celem konkursu było przybliżenie osoby Jana Pawła II oraz pogłębienie wiedzy na temat Jego życia. 

12 października 2018 podczas wyjątkowego apelu uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął występ, profesjonalnie przygotowanego zespołu Etno – Folk. Uczniowie najstarszych klas wspierani przez nauczycieli zaprezentowali się w popularnym polskim tańcu ludowym jakim jest Krakowiak. Wspaniałe wykonanie tańca podkreślały oryginalne stroje ludowe.

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl