Pracownie

W szkole znajduje się zmodernizowana i nowocześnie urządzona pracownia technik różnych. Odbywają się tam zajęcia z zakresu:
1. techniki dequpage – uczniowie poznają tą technikę zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (tzw. technika serwetkowa). Do ozdabiania nadaje się każda powierzchnia, czyli drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika.

Dzięki tej metodzie uczniowie mają możliwość poznania nowej techniki, która uczy systematyczności, cierpliwości, wytrwałości i utrzymania porządku podczas pracy. Uczniowie nabywają umiejętności pracy zgodnie z instrukcją, wykonując po kolei czynności związane z ozdabianiem różnych przedmiotów. Każdy, kto rozpoczyna przygodę z tą techniką, ma szansę odkryć swój potencjał twórczy oraz rozwinąć wyobraźnię.
Materiały typu: farby, lakiery, podkłady, masy szpachlowe, których używamy w pracowni nie są alergenne.
2. techniki obróbki drewna – uczniowie nabywają i rozwijają umiejętności oraz sprawności manualne z pirografii, a także zdobywają wiedzę na temat sposobu wytwarzania przedmiotów z drewna; doskonalą nawyki związane z posługiwaniem się przyborami, narzędziami i niektórymi urządzeniami technicznymi do obróbki drewna i jego zdobienia; zdobywają ponadto potrzebną wiedzę i umiejętności techniczne, którą będą mogli wykorzystać w codziennym życiu;

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl