Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Zajęcia na pływalni poza szkołą

Warszawskie Incjatywy Edukacyjne to  program Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy umożliwiający dofinansowanie projektów przygotowanych i realizowanych przez szkoły prowadzone przez m.st. Warszawę. Nauczyciele  ZSS nr 85, każdego roku opracowują kilka autorskich projektów, dzięki którym uczniowie mogą realizować ciekawe przedsięwzięcia związane z:

  • rozwijaniem zainteresowań i talentów,
  • działań związanych z kultywowaniem tradycji narodowych, lokalnych
  •  edukacją kulturalną,
  • wykorzystaniem technologii informatyczno–komunikacyjnej w nauczaniu.

W realizację projektów zaangażowani są uczniowie z różnych klas szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy co sprzyja ntegracji całej społeczności szkolnej.

 

W roku szkolnym 2019/2020 realizowano następujące projekty WIE: 

"Cały świat w moim ręku - czyli jak zostać cyfrowym tubylcem"  - autorki Adrianna Podpora, Katarzyna Strzelec

"Wspomnienia o Janie Pawle II w 100 roczicę urodzin" - autorka Bożena Pawlak

"Ogród cztery  pory roku - Korczakowskie inspiracje" - autorka Elżbieta Pędzich

 

1           2         3