Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą
  • Dwie małe - po około 50 m
  • Jedna duża - pełen wymiar boiska do siatkówki

W ramach usprawniania ruchowego w szkole odbywają się zajęcia z zakresu wychowania fizycznego, rekreacji i korekcji wad postawy. Z uczniami o dużych dysfunkcjach narządów ruchu prowadzone są indywidualne ćwiczenia rehabilitacyjno-usprawniające.

W szkole działa sekcja sportowa „Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych”

Wiodące dyscypliny to: koszykówka i tenis stołowy.

Sale do zajęć sportowych oraz gimnastyki są wyposażone w odpowiedni sprzęt sportowy, kształtujący ogólną sprawność i kondycję dzieci. Należy do niego siłownia typu KETTLER i SI-SPORT, w skład której wchodzą takie przyrządy jak:

  • multigym,
  • orbitrek,
  • stepery,
  • cykloergonometry,
  • bieżnie elektryczne.

Szkoła ma stoły do tenisa stołowego oraz rowery górskie.