Pracownie

  • Dwie małe - po około 50 m
  • Jedna duża - pełen wymiar boiska do siatkówki

W ramach usprawniania ruchowego w szkole odbywają się zajęcia z zakresu wychowania fizycznego, rekreacji i korekcji wad postawy. Z uczniami o dużych dysfunkcjach narządów ruchu prowadzone są indywidualne ćwiczenia rehabilitacyjno-usprawniające.

W szkole działa sekcja sportowa „Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych”

Wiodące dyscypliny to: koszykówka i tenis stołowy.

Sale do zajęć sportowych oraz gimnastyki są wyposażone w odpowiedni sprzęt sportowy, kształtujący ogólną sprawność i kondycję dzieci. Należy do niego siłownia typu KETTLER i SI-SPORT, w skład której wchodzą takie przyrządy jak:

  • multigym,
  • orbitrek,
  • stepery,
  • cykloergonometry,
  • bieżnie elektryczne.

Szkoła ma stoły do tenisa stołowego oraz rowery górskie.

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl