Pracownie

Pracownia ceramiczna istnieje w szkole od 2000 roku. W zajęciach pracowni biorą udział dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych i zawodowych. Uczestnicy zajęć lepią przedmioty z gliny oraz innych mas plastycznych, jak również odlewają z gipsu formy płaskie i przestrzenne. Korzystają z form pomocniczych lub lepią naczynia użytkowe metodą wałeczkową. Przygotowywane są również upominki okazjonalne.


Gotowe prace z gliny zdobią poprzez nakładanie szkliwa. Uczniowie zdobią również wykonane pracy farbami akrylowymi. Praca z materiałami przekształcalnymi ma funkcję terapeutyczną i kształcącą. Wpływa na usprawnianie manualne dzieci – szczególnie na rozwijanie precyzji ruchów rąk, oddziałuje na koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzeganie i wyobraźnię. Poza tym daje wiele przyjemności oraz możliwości tworzenia na właściwym sobie poziomie.
Wykonane prace biorą udział w wystawach, a także sprzedawane są na kiermaszach.
Pracownia wyposażona jest w piec ceramiczny do wypalania wyrobów. Glinę pozyskujemy nieodpłatnie z cegielni w Markach. W ramach przybliżenia uczniom dziedzictwa kultury odwiedzamy muzea i galerie.

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl