Dzień dobry, szkoło! ( fragment)
Dzień dobry, szkoło, dzień dobry,
rok zaczynamy nowy.
Witamy cię pieśnią, książką
w radosny dzień wrześniowy.

10 kwietnia 2015 r. odbyła się kolejna edycja Spotkań z Poezją pod hasłem „Kolorowo na ludowo”.
W tegorocznym przeglądzie obejrzeliśmy osiem występów uczniów naszej placówki: szkoły podstawowej, gimnazjum, przysposabiającej do pracy oraz uczestników zespołu rehabilitacyjnego.

W czwartek 19.10. 2017  reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XI Mazowieckim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Wszyscy zwodnicy dzielnie walczyli o każdy punkt co dało wspaniałe efekty: złoty, srebrny I brązowy medal.  Po zakończeniu rywalizacji sportowej była też okazja do miłego spędzenia wolnego czasu w gronie nowo poznanych na turnieju koleżanek i kolegów. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !

6.10.2017 r. odbyła się pierwsza w naszej szkole integracyjna Gra Miejska z udziałem rodziców „Znam zasady ruchu drogowego”. Brali w niej udział uczniowie wszystkich klas szkoły przysposabiającej do pracy.

28 września 2017 r. grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5 wzięła udział w pełnej atrakcji wycieczce do Wrocławia. Podróż rozpoczęła się mocnym akcentem czyli lotem samolotem.

23 kwietnia 2018 roku uczniowie dwóch klas szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami i rodzicami wyruszyli na  pięciodniową wycieczkę w Bieszczady. Mieszkaliśmy w budynku dawnej szkoły podstawowej, skąd codziennie wyruszaliśmy, aby podziwiać piękno Połonin oraz poznawać tradycję i historię tego regionu.

Już po raz trzeci Zespół Szkół Specjalnych nr 85 im oraz Stowarzyszenie Parasol wspólnie z Mazowieckim Oddziałem Olimpiad Specjalnych Polska zorganizowały Mazowiecki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Integracyjnego Festiwalu Sportu Warszawa 2018, który odbędzie się 25 maja 2018r. godz. 9:30 - 14:30 w DOSIR Praga - Północ. 

Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku”.
25 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

W dniu 26 kwietnia 2018 roku w  Galerii Porczyńskich  odbyła się uroczysta Gala VII Edycji Konkursu SANTO SUBITO o św. Janie Pawle II. Archidiecezjalny konkurs ma na celu zainteresowanie osobą Jana Pawła II, szerzenie jego kultu oraz ukazanie aktualności jego nauczania.