Dzień dobry, szkoło! ( fragment)
Dzień dobry, szkoło, dzień dobry,
rok zaczynamy nowy.
Witamy cię pieśnią, książką
w radosny dzień wrześniowy.

„Grunt to rodzinka…” Pod takim hasłem odbył się kolejny Piknik Rodzinny, na który licznie przybyli uczniowie wraz z rodzeństwem i rodzicami, absolwenci oraz kandydaci, którzy zasilą nasze szeregi w nowym roku szkolnym. 

My, dzieci, chcemy się śmiać


My, dzieci, chcemy się śmiać,
My, dzieci, chcemy się bawić,
Na ulicach i w parkach miast
Gdańska, Krakowa, Warszawy…

Dnia 09.05.2017r ośmioro uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5  wyruszyło pociągiem Pendolino na jednodniową wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Muzeum Lotnictwa. Oglądaliśmy w nim statki powietrzne, które pamiętają czasy I i II Wojny Światowej.

Podróże kształcą. Szklarska Poręba to wyjątkowo piękne miejsce. Na turystów czeka wiele atrakcji: fantastyczne wodospady Szklarki i Kamieńczyka, urokliwe szlaki turystyczne ze słynnym „Zakrętem Śmierci”, Muzeum Mineralogiczne, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej z dotykowym modelem Karkonoszy, Dinopark  czy Leśna Huta.

Zbliżające się Święta Wielkanocne to czas refleksji, wyciszenia. Uczniowie naszej szkoły (pod kierunkiem pań katechetek) przygotowali w tym roku przepiękne  przedstawienie Męki Pańskiej. Wspaniała muzyka, autentyczne, pełne emocji zaangażowanie aktorów w powierzone role wywołały wiele wzruszeń wśród widowni i zaproszonych Gości.  

11 maja 2017 roku po raz dwunasty w gościliśmy w  Teatrze Kamienica z  Przeglądem Małych Form Teatralnych MAGIK. Temat przewodni tegorocznej edycji to: „Tak jak w kinie”,  umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie zaprzyjaźnionych szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych.

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w  Galerii Porczyńskich  odbyła się uroczysta Gala VI Edycji Konkursu „Santo Subito”o Św. Janie Pawle II.

Konkurs organizowała Kuria Warszawska. Honorowy patronat nad  konkursem objął Jego Eminencja Arcybiskup Kardynał Kazimierz Nycz.

Tematem tegorocznej edycji były „Miejsca w Warszawie upamiętniające  św. Jana Pawła II”. Podczas Gali nastąpiło  podsumowanie konkursu oraz uroczyste rozdanie nagród.

Link do wydarzenia

Warszawski Dzień Zwierząt to wielkie święto zwierząt i ich miłośników. Tegoroczna edycja odbędzie się 20 maja w Parku Agrykola. Ideą wydarzenia jest promocja pozytywnych postaw wobec zwierząt domowych i wolnożyjących poprzez edukację i zabawę. Udział biorą zarówno organizacje prozwierzęce jak i producenci psich akcesoriów, karm, preparatów leczniczych. Mamy nadzieję, że spędzicie z nami ten dzień.

Każdy chłopiec marzy o tym , żeby zostać strażakiem. Okazało się, że i dziewczynki skrycie pragną włączyć sygnał wozu strażackiego i popędzić do pożaru. Dla uczniów naszej szkoły wycieczka do OSP w Nowej Woli była więc spełnieniem dziecięcych marzeń. 19 maja 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej gościli w fantastycznej jednostce strażackiej.