Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

28 września 2017 r. grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5 wzięła udział w pełnej atrakcji wycieczce do Wrocławia. Podróż rozpoczęła się mocnym akcentem czyli lotem samolotem.

Na szczęście obyło się bez turbulencji. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Wrocławskiego ZOO. Niesamowite wrażenie zrobiło na nas AFRYKANARIUM. Nazwa ta powstała z dwóch słów: Afryka i Akwarium. Główną myślą przewodnią tego miejsca jest prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Opuszczaliśmy AFRKANARIUM pełni fantastycznych wrażeń. Aby zobaczyć piękną panoramę miasta musieliśmy wejść po dwustu stromych schodach na Wieżę Widokową kościoła św. Elżbiety. Roztaczający się widok zapierał dech w piersiach! Ale, czy wiecie, że Wrocław to miasto pełne krasnali? Kryją się w ulicach i zaułkach, umykają przed wzrokiem przechodniów. Jest ich już 322 i wciąż przybywa. Na temat skąd się wzięły krasnale we Wrocławiu od lat spierają się historycy, dziennikarze i zwykli wrocławianie. Spróbujcie sami poszukać odpowiedzi na to pytanie. A może warto jeszcze raz wpaść do Wrocławia i zapytać samego Papę Krasnala?