Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku”.
25 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.


Nasza patronka – Eunice Kennedy Shriver- była bardzo zaangażowana w pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie, zapoczątkowała wspaniały Ruch Olimpiad Specjalnych . Obchody rozpoczęły się od symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego.
Dzień Patrona to święto całej szkoły. Na wszystkich uczniów czekały specjalnie przygotowane rozmaite konkurencje sprawnościowe, quizy tematyczne. Udział w obchodach przyniósł uczniom wiele radości i satysfakcji podczas wykonywania niekiedy trudnych zadań sportowych. Każdy był zwycięzcą.