Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

W dniu 26 kwietnia 2018 roku w  Galerii Porczyńskich  odbyła się uroczysta Gala VII Edycji Konkursu SANTO SUBITO o św. Janie Pawle II. Archidiecezjalny konkurs ma na celu zainteresowanie osobą Jana Pawła II, szerzenie jego kultu oraz ukazanie aktualności jego nauczania.

Temat tegorocznej edycji brzmiał: „JAN PAWEŁ II SZAFARZ SAKRAMENTÓW – TRZECIA PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY”.

W tym roku uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 243 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5

również przystąpili do konkursu. Przygotowali pod kierunkiem nauczycieli wspaniałe prace, zarówno indywidualne jak i zbiorowe. Znalazły uznanie w oczach szacownego jury. Zaproszeni na  uroczystą Galę uczniowie odebrali nagrody z rąk biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej Michała Janochy.

Wszystkim nagrodzonym, ich opiekunom, rodzicom serdecznie gratulujemy.