Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

6.10.2017 r. odbyła się pierwsza w naszej szkole integracyjna Gra Miejska z udziałem rodziców „Znam zasady ruchu drogowego”. Brali w niej udział uczniowie wszystkich klas szkoły przysposabiającej do pracy.

Uczestnicy zabawy mieli możliwość utrwalić i zastosować w praktyce zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Każda grupa otrzymała mapę najbliższej okolicy szkoły z wyznaczoną trasą i punktami kontrolnymi. Zadaniem uczniów było odnaleźć wszystkie punkty, odpowiedzieć na pytania dotyczące zasad ruchu drogowego, komunikacji miejskiej i odczytać hasło końcowe.
Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami z zakresu: zgodnego z zasadami przechodzenia po pasach, podążania za znakami, rozpoznawania podstawowych znaków drogowych, znajomością numerów alarmowych oraz prawidłowym przygotowaniem roweru do jazdy. Podczas imprezy powstał plakat promujący noszenie elementów odblaskowych.