Aktualności

W pierwszych dniach maja uczniowie czterech klas Szkoły Podstawowej - Ib, IIa, IIIa i IIIc uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Brzozami”. Organizacja Zielonej Szkoły to idealne uzupełnienie realizowanych programów edukacyjnych uczniów naszej szkoły oraz poszerzenie wiedzy zdobywanej w czasie zajęć lekcyjnych. Dla większości uczniów był to pierwszy wyjazd i czas spędzony bez rodziców poza domem.
Podczas pobytu w wiejskim gospodarstwie dzieci miały okazję uczyć się przez doświadczanie w bezpośrednim kontakcie z otaczającymi je zwierzętami. Przyglądały się pracy gospodarza, poznały sposoby opieki nad wiejskimi zwierzętami poprzez karmienie kur, królików, wyprowadzanie zwierząt na pastwiska (krów, kóz, owiec i kucyków). Kontakt ze zwierzętami pozytywnie wpływał na funkcjonowanie w grupie, dostarczał wielu bodźców sensorycznych m.in. dotykowych czy węchowych a przede wszystkim wywoływał wiele radości. Dodatkowymi atrakcjami był piknik nad stawem połączony z wiosennym brodzeniem w wodzie, przejażdżka wozem, przejażdżki na kucykach oraz ognisko z kiełbaskami.Wyjazd najmłodszych uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i doskonalenia czynności samoobsługowych. Obcowanie dzieci z przyrodą, poznanie jej praw i wspólne zabawy na świeżym powietrzu aktywizowały uczniów do działania. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy i przeżywane radości to najlepszy sposób na zintegrowanie zespołów klasowych.
„Zielona szkoła” to realizacja zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych poza ławką szkolną, bez mamy i taty – to doskonały sposób na naukę i dobrą zabawę wśród kolegów i koleżanek ze szkoły :)

 

  

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl