Aktualności

W dniu 8 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 85 przy ulicy Elektoralnej 12/14 odbył się Międzyszkolny Turniej „Na skrzydłach tańca”. Turniej zrealizowany został w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Partnerem biorącym udział w projekcie były Olimpiady Specjalne  Polska – Mazowieckie. Sponsorem poczęstunku dla uczestników była Fundacja „Pożywienie darem serca”.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonała pani Dyrektor Agnieszka Tymińska. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwało Jury w składzie :

  • pan Rafał Maserak – tancerz, choreograf, instruktor tańca, osobowość telewizyjna
  • pan Jakub Strzałkowski -  Dyrektor Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Mazowieckie
  • pani Anna Lipińska – aktorka, dziennikarka, psycholog
  • pani Justyna Arczewska – psycholog z Poradni Psychologiczno – pedagogicznej nr 12.

W Turnieju  wzięło udział 10 zespołów z warszawskich Szkół Specjalnych. 79 tancerzy zaprezentowało swoje umiejętności w różnorodnych układach tanecznych. Uczniowie i ich opiekunowie włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie występów. Wszystkie zaprezentowane układy taneczne pokazały, że Turniej „Na skrzydłach tańca” był  okazją do pokazania, że kochamy taniec, że daje dużo radości i zabawy, a możliwość zaprezentowania osiągnieć przed szerszą publicznością sprawia, że tancerze czują ogromną satysfakcję i zadowolenie.

Wielką niespodzianką dla wszystkich był występ nauczycieli naszej szkoły. Wykonali Oni polski taniec ludowy kujawiak połączony z oberkiem. Wystąpili w tradycyjnych strojach ludowych.

Jury wyłoniło zwycięzców Konkursu:

  • I miejsce i Złotą Statuetkę zdobyła -  Szkoła Przysposabiająca do Pracy  nr 1, ul. Długa
  • II miejsce i Srebrną Statuetkę zdobyła -  Szkoła Podstawowa 147, ul. Karolkowa
  • II miejsce i Brązową Statuetkę zdobyła – Szkoła Podstawowa nr 177,  ul. Szczęśliwicka

Jury przyznało również 1 wyróżnienie – uczniom Szkoły Podstawowej nr 243, ul. Elektoralna.

Swojego faworyta wyłoniła też publiczność zgromadzona na widowni. Nagrodę Publiczności otrzymał zespół Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5, ul. Elektoralna.

Wszystkie Zespoły otrzymały nagrodę i dyplom,  a uczestnicy upominki. Na zakończenie imprezy pan Rafał Maserak poprowadził zabawę taneczną, która była nie tylko serią kroków, ale muzyczno - ruchową opowieścią. Pan Rafał, uczestników Turnieju porwał swoją energią i "zaraził" radością płynącą z tańca.

Dziękujemy :)  i do zobaczenia w przyszłym roku !

 

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl