Aktualności

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie uczestniczyli w kolejnej 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK DZISIAJ”, która odbyła się w dniach 19 – 28 października 2023. Festiwal Korczak – jest przeglądem wybitnych profesjonalnych i szkolnych przedstawień teatralnych z różnych stron świata i regionów Polski i okazją do spotkania ludzi sztuki z dziećmi i młodzieżą. Spektakle prezentowane są na scenach warszawskich teatrów i instytucji kultury.

W ramach Festiwalu Korczak , w Teatrze Dramatycznym im. Gustawa Holoubka pod opieką nauczycieli p. E. Pędzich oraz p. H. Danielak, uczniowie Szkoły Podstawowej a także przedstawiciele Szkoły Przysposabiającej do Pracy obejrzeli spektakl teatralny „Głośniej się nie da?”, przygotowany przez Wrocławski Teatr Lalek.

Patronem festiwalu jest Janusz Korczak (1878-1942) wybitny polski pedagog, lekarz, autorytet moralny, który bez reszty poświęcił swe życie i działalność dzieciom. Idea Festiwalu, który powstał z inicjatywy p. Haliny Machulskiej, ma za zadanie kontynuowanie treści i podejścia do Małego Człowieka jakie przyświecało doktorowi Januszowi Korczakowi – Patronowi Festiwalu.

Hasłem przewodnim 27. edycji Festiwalu Korczak Dzisiaj jest „Rodzinność”, rozumiana jako troska o relacje, jako zadanie i wspólna odpowiedzialność za przyszłość najmłodszych. Celem tegorocznego festiwalu jest zwrócenie uwagi na znaczenie rodziny, budowanie relacji i potrzebę wzmacniania więzi społecznych: domowych, międzypokoleniowych i międzykulturowych w oparciu o akceptację, poszanowanie praw i respektowanie granic.

Po zakończeniu spektaklu nasi wychowankowie mieli okazję do spotkania z Dyrektorką organizacyjną Festiwalu Korczak p. Inną Siemicz oraz wykonania pamiątkowej fotografii. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie wraz z nauczycielami udali się pod pomnik Janusza Korczaka, znajdujący się w Parku Świętokrzyskim, aby oddać hołd Staremu Doktorowi za Jego trud włożony w wychowanie i edukację dzieci.

Organizatorzy Festiwalu Korczak niezmiennie okazują naszym wychowankom szczególną życzliwość i troskę, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

© 2023 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl