Aktualności

W dniu 17.10.2022 odbyła się autokarowa wycieczka do Częstochowy w ramach projektu WIE „Szlakiem Bł. Prymasa Wyszyńskiego i Bł. Róży Czackiej”. W wycieczce wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły. Obok aspektu duchowo-religijnego, celem wycieczki było zwiedzanie i szersze zapoznanie się z klasztorem jasnogórskim i jego bogatą historią. Podróż umilał nam śpiew znanych piosenek religijnych oraz gawęda na temat historii i ciekawostek dotyczących Klasztoru Jasnogórskiego i Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po przyjeździe na miejsce uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej min w intencji naszej społeczności szkolnej oraz wszystkich intencjach skrywanych w naszych sercach. W kaplicy złożyliśmy osobiste prośby i podziękowania. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz spacer wałami otaczającymi klasztor przy pięknej pogodzie.
Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Pogoda cały czas nam dopisywała, w dobrych humorach ruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której zatrzymaliśmy się na posiłek w restauracji McDonaldʼs.
Cali i zdrowi wróciliśmy do domów.

 

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl