Aktualności

W ramach projektu WIE „Szlakiem Bł. Prymasa Wyszyńskiego i Bł. Róży Czackiej”w dniu 11.10.2022 odbyła się wycieczka do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Jest to miejsce szczególne ze względu na usytuowanie, znajduje się na wysokości 26 m pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej.
Zwiedziliśmy wystawę przedstawiającą życie i działalność tych dwóch Wielkich Polaków. Ekspozycja ma charakter multimedialny. W każdej części słychać głos lub widać obraz z nagraniem jednego z bohaterów, których przeplatające się losy pokazane są równolegle. Szczególne wrażenie zrobiło na wszystkich pomieszczenie w którym znajdują się pnie drzew tworzące las symbolizujący ofiary poniesione przez Polaków w czasie II wojny światowej.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawali historię życia Papieża Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego , dzięki licznym pamiątkom, zdjęciom a przede wszystkim wielkoformatowym projekcjom filmowym oraz specjalnym efektom min: gwar ludzi, śpiewane pieśni, rozbrzmiewające słowa Papieża i Prymasa . Chwile tam spędzone na długo zostaną w naszej pamięci.

 

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl