Aktualności

W dniach 16 – 21 maja 2022 harcerze z 406 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy ZSS nr 85 wraz z innymi drużynami Nieprzetartego Szlaku z całej Polski uczestniczyli w projekcie „Kolory życia”. Projekt powstał we współpracy ZHP i PFRON a odbywał się w bazie harcerskiej „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim k/Wielunia. Tematyka projektu skupiała się wokół zagadnienia komunikacji międzyludzkiej, poszerzania wiedzy
o emocjach i wzmacniania poczucia własnej wartości. Jednakże w jego trakcie nie zabrakło też tańca, gier sprawnościowych, rozmów i zawierania nowych znajomości. A wszystko to w otoczce obrzędowości harcerskiej – z ogniskiem, śpiewem i pięknem przyrody w tle. W czasie pobytu dla naszej drużyny szczególne znaczenie miała uroczystość złożenia przyrzeczenia harcerskiego przez dwoje harcerzy oraz druhnę przyboczną.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd za rok!

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl