Aktualności

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA TO WYJĄTKOWE WYDARZENIE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY I ICH RODZICÓW.
28 maja 2022 roku, podczas Mszy Św. o godz. 10.30 w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła  przeżywaliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło dziewięcioro uczniów z naszej szkoły. Tego dnia dzieci po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. Msza Św. była poprzedzona Sakramentem Pokuty, do którego dzieci przystępowały wcześniej z bijącym sercem. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie ksiądz Paweł, który przygotowywał dzieci do tego wyjątkowego dnia, witał je i błogosławił. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Msza św. przebiegła w podniosłej atmosferze. Dzieci wraz z rodzicami aktywnie uczestniczyły w całej Eucharystii oraz oprawie Liturgicznej , dostojnie kroczyły w procesji z darami. Najważniejszy moment, w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię Świętą, tak poważne i skupione, był bardzo wzruszający a jednocześnie radosny dla wszystkich dzieci,  rodziców, dziadków, Dyrekcji ZSS nr 85, wychowawców, pracowników szkoły, katechetów oraz zaproszonych gości. Po uroczystej Mszy Świętej nastąpił bardzo miły i ważny dla wszystkich w swojej wymowie moment .Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki od księdza Pawła. Rodzice przygotowali i przekazali wraz z dziećmi księdzu podziękowanie w formie pamiątkowej tablicy. Pani Dyrektor Agnieszka Tymińska wręczyła dzieciom upominki.
Moment przyjęcia przez dzieci Najświętszego Sakramentu zapadł w pamięci obecnych jako chwila pełna uniesienia , szczególnych przeżyć i emocji.

 

  

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl