Aktualności

Kwiecień uznany jest za miesiąc rozwijania wiedzy na temat autyzmu. Dzień 4 kwietnia, w naszej szkole, w szczególny sposób nawiązywał do tej jakże ważnej inicjatywy. Symbolami ogólnopolskiej akcji, są puzzle oraz kolor niebieski. W związku z tym na szkolnym korytarzu pojawiło się duże serce, składające się z 34 puzzli. Dlaczego taka liczba?
Tyle klas liczy nasza szkolna społeczność. Zadaniem każdej klasy, było udać się do sąsiedniej sali odnaleźć swój puzzel, rozwijając przy tym kompetencje społeczne, ćwicząc zwroty powitania, pożegnania oraz stosowania komunikatu „poproszę”. Wszystko te działania odbywały się według przygotowanej instrukcji, wykorzystując alternatywne i wspomagające metody komunikacji. Wiele osób włączyło się w zaplanowaną akcję, również poprzez swój strój. Tego dnia
na korytarzach, mogliśmy spotkać uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w ubraniach we wszystkich odcieniach koloru niebieskiego. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z przygotowanymi specjalnie na ten dzień prezentacjami multimedialnymi, których ideą był przekaz – „Każdy jest inny, wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Niech ta myśl towarzyszy nam nie tylko w kwietniu, ale przede wszystkim na co dzień!

© 2023 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl