Imprezy i uroczystości szkolne 2018/2019

Rok 2019 ogłoszony został Rokiem Stanisława Moniuszki. W bieżącym roku, w maju, przypada 200. Rocznica urodzin kompozytora, który do historii przeszedł jako „twórca polskiej opery narodowej”.  

Uczniowie klasy 7a szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli p. E. Pędzich oraz p. J. Matusiak uczestniczyli w projekcie edukacyjnym dla grup zorganizowanych „Moniuszko – Przeboje wokalne” przygotowanym przez Teatr Wielki Operę Narodową.

Podczas zajęć w Saloniku Moniuszkowskim wychowankowie mieli okazję przybliżyć życie i działalność kompozytora. Za pomocą multimediów wysłuchali najpiękniejszych arii z opery Straszny Dwór i Halka oraz pieśni kompozytora ze Śpiewników domowych. Uczniowie mieli również okazję do obejrzenia polskich tańców narodowych obecnych w dziełach scenicznych kompozytora ze szczególnym uwzględnieniem kostiumów scenicznych. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowania muzyką klasyczną.

Na zakończenie uczniowie zakupili książkę skierowaną do dzieci „Ojciec Moniuszko”, która w przystępny sposób i z poczuciem humoru opowiada o kompozytorze.

Pod pomnikiem Stanisława Moniuszki, znajdującym się na placu Teatralnym, wychowankowie złożyli kwiaty oddając hołd wybitnemu kompozytorowi, dyrygentowi, organiście, pedagogowi, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki.

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl