Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

12 października 2018 podczas wyjątkowego apelu uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął występ, profesjonalnie przygotowanego zespołu Etno – Folk. Uczniowie najstarszych klas wspierani przez nauczycieli zaprezentowali się w popularnym polskim tańcu ludowym jakim jest Krakowiak. Wspaniałe wykonanie tańca podkreślały oryginalne stroje ludowe.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która wszystkim zgromadzonym złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Edukacji. Największą niespodzianką dla zgromadzonych była informacja że szkoła została wyróżniona przez Prezydenta m. st. Warszawy nagrodą „Szkoła z pomysłem”.W tym dniu nie mogło zabraknąć miejsca dla nowoprzyjętych uczniów. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem i uściskiem dłoni aktu pasowania dokonała Pani  Dyrektor – Agnieszka Tymińska. Tym samym uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Specjalnych nr 85. Uroczysty apel zamknęły występy uczniów klas pierwszych i trzecich. Dzieci wspierane przez nauczycieli zaprezentowały występ muzyczno ruchowy z wykorzystaniem różnych systemów komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Adam i Karolina, uczniowie klas trzecich wzorowo recytowali krótki wierszowany utwór nawiązujący do Święta Edukacji. Po zakończonej uroczystości wykonano szereg pamiątkowych zdjęć. Wychowawcy zaprosili swoich uczniów oraz rodziców i opiekunów do sal lekcyjnych na uroczyste spotkanie przy kawie i ciastku.