Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

W pierwszy piątek października odbyła się w naszej szkole Gra Miejska „Zwierzęta Starego i Nowego Miasta”. Brali w niej udział uczniowie wszystkich klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczestnicy zabawy poznali zasady opieki nad zwierzętami, spotkali się z psem Ryjkiem, mieszkańcem Schroniska Na Paluchu oraz ćwiczyli bezpieczne zachowania w kontaktach ze zwierzętami.

Panie pielęgniarki przypomniały wszystkim o zasadach higieny, konieczności szczepienia zwierząt domowych i przeprowadziły krótki kurs opatrywania skaleczeń. W quizach i zagadkach można było wykazać się znajomością zwierząt mieszkających w Warszawie. Jak zawsze nie zabrakło okazji do utrwalenia i stosowania w praktyce zasad bezpiecznego poruszania rowerem. Strażnicy Miejscy ćwiczyli z uczniami umiejętność bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po ulicy oraz rozdali uczniom odblaski przypominając hasło naszej ostatniej gry „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Po takim przygotowaniu każda wyruszająca w teren grupa otrzymała mapę z wyznaczoną trasą i punktami kontrolnymi. Uczniowie podążając za stawianymi im zadaniami zagłębiali się w tajemniczy i magiczny świat zwierząt przedstawionych na malowidłach, płaskorzeźbach, rzeźbach Starego i Nowego Miasta. Po zebraniu klucza i odczytaniu hasła końcowego wszyscy uczestnicy Gry Miejskiej otrzymali dyplomy i drobne upominki.