Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wybrali się na fantastyczną, jednodniową wycieczkę do "Kurpiowskiej Krainy". Miejsce to,  jak sama nazwa mówi, znajduje się w przepięknej części naszego kraju czyli na Kurpiach w miejscowości Myszyniec. 

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach podczas, których  poznali regionalne kurpiowskie tradycje: stroje, tańce oraz śpiew, spróbowali tradycyjnych wypiekieków a smak chleba na zakwasie z domowym masełkiem na długo pozostanie nam w pamięci.  W dalszej części warsztatów  wszyscy uczyli się robić korale z ziemniaków, które wyglądały jak prawdziwe bursztyny, a z ciasta chlebowego lepili przepiękne tradycyjne figurki zwierząt. Następnie uczniowie dowiedzieli się jak ciężka jest praca kowala, poznali technikę wyplatania koszy wiklinowych i koszy z korzeni brzozy, obserwowali jak przy pomoc kołowrotka do przędzenia obrabia się bursztyny. Nie zabrakło również czasu na zabawę oraz wspólny posiłek. Z wielką przyjemnością udamy się tam jeszcze raz, aby podziwiać dziś już zapomniane tradycyjnie ręcznie wyrabiane przedmioty.