Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

3 września 2018 r. szkolny dzwonek obwieścił rozpoczęcie nowego roku szkolnego.Sale lekcyjne zapełniły się uśmiechniętymi, wypoczętymi uczniami. Po dwóch miesiącach wakacji każdy z radością witał przyjaciół z klasy, nauczycieli.

Pierwszy dzień roku szkolnego 2018/2019 zainaugurowała uroczysta akademia. Dyrektor szkoły, Pani Agnieszka Tymińska, powitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracyjnych. Życzyła wszystkim owocnej pracy, sukcesów. Szczególnie serdeczne słowa popłynęły do nowych uczniów Szkoły Podstawowej i Przysposabiającej do Pracy. W naszej szkole z całą pewnością poczują się jak u siebie w domu.
Witaj szkoło, żegnajcie wakacje!