W ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki w naszej szkole odbyły się warsztaty „Tadeusz Kościuszko bohater dwóch narodów – Polski i Stanów Zjednoczonych” dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy oraz klas gimnazjalnych zorganizowane przez nauczycielki p. Elżbietę Pędzich i p. Kamilę Sobiecką.

Warsztaty były kolejnym w naszej szkole przedsięwzięciem związanym z obchodami Roku Tadeusza Kościuszki. Dla uczestników przygotowana została wystawa tematycznych prac plastycznych naszych uczniów, której towarzyszyła prezentacja zdjęć z wycieczki na wystawę plenerową „Tadeusz Kościuszko – człowiek idei”.

Celem warsztatów było upowszechnianie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, a także przybliżenie uczniom symboli narodowych Polski i Stanów Zjednoczonych.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli prezentację multimedialną „2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki” przedstawiającą życie i działalność wielkiego Polaka. Zapoznali się ponadto z miejscami upamiętniającymi naszego bohatera na całym świecie oraz pamiątkowymi numizmatami .

W części plastycznej uczniowie układali puzzle z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki, przygotowali flagi Polską i Amerykańską oraz wykonali czapki krakuski w Pracowni Makramy.

W nastrój dawnej epoki wprowadzały pieśni patriotyczne „Na Wawel”,” Krakowiak Kościuszkowski” jak również skomponowane przez Tadeusza Kościuszkę polonezy i walc.