Czas ferii zimowych spędzonych podczas akcji Zima w Mieście w naszej szkole dobiegł już końca. Był to czas wypełniony wydarzeniami kulturalnymi przygotowanymi w wielu instytucjach na terenie miasta a także zajęciami sportowymi, plastycznymi, kulinarnymi, tanecznymi i relaksacyjnymi organizowanymi przez nauczycieli w szkole.

W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy w akcji obejrzeli imponujące budowle z klocków lego na Stadionie Narodowym, aktywnie poznawali przedmioty służące Żydom do obchodzenia ich świąt w Muzeum Polin, mieli okazję poczuć się jako prawdziwi piłkarze podczas zwiedzania Stadionu Legii, przenieśli się w czasie podczas lekcji w apartamentach królewskich Zamku Królewskiego i doświadczyli dźwięków interaktywnego fortepianu w Muzeum Chopina.

W drugim tygodniu dzieci i młodzież wraz z wychowawcami wybrali się do kina Praha, wysłuchali koncertu „Skandynawia” w ramach „Ogrodów Muzycznych” w Domu Kultury Służewiec, obejrzeli spektakl teatru japońskiego w Bibliotece Bielańskiej, poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą mapy świata w Centrum Interpretacji Zabytku a w Centrum Pieniądza zdobyli ciekawe informacje o naszej rodzimej walucie – polskim złotym.

Czas szybko mija, zaczęliśmy już naukę w szkole, ale spoglądając na zdjęcia możemy jeszcze powspominać…