W dniach 23-26.08 2014 r. w Bydgoszczy i Osielsku odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Honorowy patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska.

   Celem Igrzysk było rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w Polsce, podsumowanie efektów szkoleniowych, popularyzacja nowych dyscyplin sportowych wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną trenujących w Stowarzyszeniu, oraz wytypowanie reprezentacji na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 r.

   Letnie Igrzyska to najważniejsza impreza Olimpiad Specjalnych w kraju, (ostatnie Igrzyska organizowane były w Warszawie w 2009 r.) Kwalifikacje do Igrzysk uzyskują zawodnicy, którzy podczas zawodów regionalnych wywalczyli złoty medal w danej dyscyplinie sportu i drogą losowania otrzymali nominację do reprezentacji swojego regionu.

   W zespole Mazowsza byli reprezentanci naszej szkoły: Natalia Koc, Agnieszka Kmieciak, Zbigniew Antonowicz i Adam Bieliński. Natalia Koc wywalczyła srebrny medal w tenisie stołowym, Agnieszka Kmieciak zdobyła złoty medal w pływaniu stylem klasycznym, Zbigniew Antonowicz w pływaniu stylem dowolnym wywalczył srebrny medal, Adam Bieliński również w pływaniu, stylem grzbietowy zajął czwarte miejsce.

   Oprócz rywalizacji sportowej zawodnicy podczas Igrzysk mieli zapewnione różne atrakcje. Brali udział w programie profilaktycznym „Zdrowi sportowcy”, mieli możliwość zwiedzania Bydgoszczy, oraz uczestniczyli w różnych grach, zabawach i konkursach organizowanych w Wiosce Olimpijskiej.