W dniu 22 maja 2015 r. odbyła się zabawa plenerowa „Zręczny jak kowboj- kolorowe rancho”.  To trzecie i niestety ostatnie już w tym cyklu spotkanie integracyjne w Fundacji „Pociechom”. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia stajni, warunków, w jakich mieszkają konie i poznania sposobów opieki nad nimi. Najmłodsi uczniowie mieli możliwość przejażdżek na koniku z zajęć hipoterapii.


Kowbojskie zabawy zręcznościowe – łapanie krowy na lasso, strzelanie do butelek w saloonie, wyścigi na konikach przysporzyły wiele radości i uśmiechu. Każda z drużyn kowbojskich miała przedstawienia swojej wizji artystycznej jednego z atrybutów Dzikiego Zachodu – krowy. Nie obyło się również bez ogniska i pieczenia kiełbasek. Wszystkim konkurencjom towarzyszyła muzyka country.
Dziękujemy Fundacji „Pociechom” i firmie AKZO – NOBEL POLAND za udostępnienie terenu i sfinansowanie imprezy, a wolontariuszom za wspólną zabawę. Szkoda, że to już ostatni raz, ale i tak uśmiechy na buziach wszystkich uczestników pozostaną na długo.