Imprezy i uroczystości szkolne 2017/2018

W dniach 9-12 czerwca odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 2018. Zawodnicy rywalizowali w jedenastu dyscyplinach. W każdej z tych dyscyplin na początku zawodów rozgrywane były eliminacje, w których sprawdzany był poziom jaki reprezentują zawodnicy.

W finałach zawodnicy rywalizowali między sobą na zbliżonym do siebie poziomie. Zawody odbywały się zgodnie z ideą Igrzysk Olimpijskich. Zawodniczy uczestniczyli w ceremonii otwarcia, składali przysięgę, wysłuchali hymnu a także widzieli jak zapalany był znicz olimpijski, tzw. „płomień nadziei”.   Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w dwóch konkurencjach: kolarstwie i pływaniu. W kolarstwie, w wyścigu na dystansie 1000m zdobyliśmy 2 złote medale i wyróżnienie, natomiast na 500m  - 2 brązowe i 1 srebrny. Również w pływaniu reprezentant naszej szkoły stanął na podium - zdobył srebrny medal w stylu grzbietowym i brązowy w stylu dowolnym.