W dniach 26.06. – 7.07.2017r. w ZSS Nr 85 trwała Akcja Lato w Mieście. Brało w niej udział 54 osoby (uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie innych placówek).
Tegoroczna Akcja obfitowała w wiele atrakcji. Z racji 150 rocznicy urodzin Marii Curie – Skłodowskiej klamrą kompozycyjną całego przedsięwzięcia były wydarzenia upamiętniające wybitną polską uczoną. Pierwszego dnia akcji dzieci i młodzież spacerując po Ogrodzie Botanicznym UW zwiedzili wystawę „Maria i kwiaty”, a ostatniego – obejrzeli zgromadzone pamiątki w domu jej urodzenia przy ul. Freta 16, gdzie aktualnie mieści się Muzeum poświęcone noblistce.

W każdym dniu letniego wypoczynku przed południem uczniowie wraz z wychowawcami udawali się na wycieczki do ciekawych miejsc, na łono przyrody lub uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach
w instytucjach kultury na terenie miasta. Brali udział w zajęciach „Co mówią obrazy?” i „Zabawy
z farbami” w Muzeum Narodowym, w przedstawieniu teatralnym „Nad wiślanym brzegiem”,
w warsztatach z papieroplastyki w Bielańskim Ośrodku Kultury wykonując letnie, kolorowe koszyki,
w spotkaniu z edukatorami w ZOO na temat „Jak opiekować się zwierzętami?”, gdzie mogli pogłaskać oswojone zwierzęta oraz w koncercie organowym w kościele pw. Św. Anny poprzedzonym zwiedzaniem barokowych organów. Wycieczki, spacery, pikniki odbyły się nad Stawami Brustmanna, w Lesie Kabackim, Ogrodzie Saskim a także na plaży miejskiej „Poniatówka” nad Wisłą, gdzie oprócz plażowania ochotnicy mogli pograć w siatkówkę plażową i piłkę nożną pod okiem instruktora Strefy Rekreacyjnej. Nie z zabrakło też kąpieli w basenie ani seansów filmowych. W Kinotece przy smacznym popcornie młodzi kinomani obejrzeli nowość na ekranach kin „Auta 3”, a w Bibliotece Multimedialnej poruszający film „Sing”.
Popołudniami, po pożywnym obiedzie i relaksie muzyczno-czytelniczym, wszyscy uczestniczyli
w zajęciach tematycznych na terenie szkoły przygotowanych przez kadrę nauczycielską. Były zajęcia muzyczne, plastyczne, kulinarne i sportowe, a na rozpoczęcie i zakończenie akcji – oczywiście dyskoteka.
Każdy dzień kończył się grami i zabawami w ogrodzie szkolnym.
Czas wypełniony atrakcjami minął bardzo szybko i nadszedł moment pożegnania. Życząc udanej dalszej części wakacji uczniów naszej szkoły żegnaliśmy słowami „Do zobaczenia we wrześniu!”, a pozostałych uczestników akcji - „Do zobaczenia za rok!”