Na zakończenie działań harcerskich w roku szkolnym 2016/2017 harcerze z drużyny Nieprzetartego Szlaku zrzeszającej uczniów i absolwentów szkoły wyruszyli na biwak do lasu w miejscowości Turno-Brzeźce k/Białobrzegów Radomskich.
Podczas dwudniowego biwaku harcerze podejmowali szereg ciekawych działań. Głównym celem wyjazdu było podsumowanie całorocznej pracy realizowanej na zbiórkach i wycieczkach tematycznych.

Uczestnicy mieli okazję zastosowania w praktyce zasad zawartych w Prawie Harcerskim, postępowania w różnych sytuacjach dnia codziennego w odmiennych warunkach.
Z wielkim zapałem i radością harcerze podejmowali zaproponowane działania:
- zwiad terenowy – wsłuchanie się w odgłosy lasu, obserwacje leśnej przyrody, przypomnienie zasad zachowania się w lesie (Kodeks Miłośnika Przyrody), wykonanie zadań ekologicznych, zebranie darów lasu
- harcerski bieg po kole – sprawdzający wiadomości i umiejętności harcerzy zdobyte podczas zbiórek oraz związane z lasem i jego bogactwem
- gawęda nt. "Detektyw Orzeszek na tropie ..."
- quizy i zagadki przyrodnicze
- gry i zabawy zespołowe kształtujące sprawność fizyczną, współdziałanie w grupie i zdrową rywalizację "Sport na wesoło"
- pląsy, gry i zabawy integracyjne
- śpiewanie piosenek harcerskich przy akompaniamencie Leśnej Orkiestry
- ognisko harcerskie.
Do zobaczenia na biwaku w przyszłym roku!