Jasełka w naszej szkole mają wieloletnią tradycję, zawsze zachwycają scenografią niosą ważne dla całej społeczności szkolnej przesłanie. Nic więc dziwnego, że 22 grudnia 2016r. od rana w szkole panował gwar i wyczuwało się nastrój oczekiwania na to ważne wydarzenie. Przedstawienie miało wyjątkową oprawę plastyczną i muzyczną.

„ Przybieżeli do Betlejem” nie tylko pasterze i Trzej Królowie, ale mieszkańcy całego świata.
W rytmie bębnów przybyli do stajenki goście z Czarnego Lądu, z Dzikiego Zachodu zawitali Indianie i krewcy kowboje. W ogromnych kapeluszach pojawili się Meksykanie.
Pokłon Maleńkiemu złożyli też Chińczycy, którzy wraz z papierowym smokiem przylecieli aż dalekiej Azji. Europa tańczyła przed żłóbkiem w rytmie zorby, flamenco, paryskich melodii, no i oczywiście polskiego krakowiaka. Zebrani na widowni goście nagrodzili artystów zasłużonymi brawami. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, a sympatyczne renifery wręczały tradycyjne, świąteczne pierniki. Ciepłe serdeczne świąteczne życzenia złożyli: pani Dyrektor Agnieszka Tyminska i gość specjalny, wielki przyjaciel szkoły – ksiądz Rafał Bogdański. Ten piękny dzień zakończył się spotkaniami w klasach przy opłatku, kolędach.
WESOŁYCH ŚWIĄT!