„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku”
W dniach 3 – 6 listopada 2016 r. w Katowicach odbył się VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. W dziewięcioosobowej kadrze Mazowsza znalazło się troje uczniów naszej szkoły.

Start w tak prestiżowej imprezie to efekt treningów klubowych i udziału w zawodach mazowieckich. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 25 i 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, płynęli w sztafecie Mazowsza.
Zdobyli 3 srebrne medale, zajęli dwa czwarte oraz jedno szóste miejsce. Uczestnicy brali udział nie tylko w zmaganiach sportowych. Wiele wrażeń dostarczały także imprezy okolicznościowe: koncerty, pokazy akrobatyczne, mecz siatkówki. Zawodnikom jak i całej imprezie kibicowała ambasadorka Olimpiad Specjalnych, wybitna polska himalaistka- Kinga Baranowska.