Imprezy i uroczystości szkolne 2016/2017

„ A w Krakowie na Brackiej pada deszcz”.
Tym razem słowa piosenki się nie sprawdziły , na uczniów klasy gimnazjalnej i szkoły przysposabiającej do pracy czekała na Wawelu tajemnicza „ Dama z łasiczką” ( a może z gronostajem?), Smok Wawelski znany z legendy o Szewczyku Skubie, urokliwe Sukiennice i niezwykły ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim.

W dniach 5 -16 grudnia 2016 r. Fundacja Akademii Integracji przeprowadziła w naszej szkole stacjonarny obóz sportowy w formie warsztatów, pod hasłem „Trenuj z mistrzem”. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów w wieku od 7 do 19 roku życia.

Jasełka w naszej szkole mają wieloletnią tradycję, zawsze zachwycają scenografią niosą ważne dla całej społeczności szkolnej przesłanie. Nic więc dziwnego, że 22 grudnia 2016r. od rana w szkole panował gwar i wyczuwało się nastrój oczekiwania na to ważne wydarzenie. Przedstawienie miało wyjątkową oprawę plastyczną i muzyczną.

Dnia 22.11.2016 r. odbył się w naszej Szkole VIII Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego.

14 grudnia 2016 r. w Warszawie na Górce Szczęśliwieckiej odbył się II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. W imprezie wzięło udział blisko 30 zawodników z całego Mazowsza którzy regularnie jeżdżą na nartach zjazdowych. Wśród uczestników był również reprezentant naszej szkoły i Klubu „Elektoralna”– Bartosz Matusiewicz.

Po raz drugi w ZSS Nr 85 obchodziliśmy ustanowiony w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali apel związany z Prawami Dziecka. Podjęte działania miały na celu upowszechnianie praw najmłodszych, uznanie ich podmiotowości oraz przypomnienie, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

W dniu 9 lutego b.r. roku 5 osobowa reprezentacja Klubu Elektoralna wzięła udział w II Mazowieckim Mityngu w Narciarstwie Biegowym oraz Rakietach Śnieżnych Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Piasecznie. Nasi uczniowie startowali na dystansie 50 i 100 m w konkurencjach biegowych na nartach oraz 100 m biegu na rakietach śnieżnych.

Tradycyjnie w ostatni dzień przed feriami zimowymi cała społeczność szkolna spotyka się na szkolnej zabawie.
W tym roku w towarzystwie przesympatycznej pary ogrów, czyli Fiony i Shreka, wśród niezliczonej liczby serduszek ( wszak to Bal Karnawałowo- Walentynkowy) bawili się i mali i trochę bardziej dorośli.

Pod koniec kwietnia grupa dziewięciorga uczniów z gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy wybrała się na czterodniową wycieczkę do Gdańska. Jako środek transportu wybraliśmy samolot – większość uczniów po raz pierwszy mogła podziwiać świat z tak wysoka. Zamieszkaliśmy w hostelu, gdzie ćwiczyliśmy swoją samodzielność, samoobsługę, kompetencje społeczne. Sami przygotowywaliśmy śniadania i kolacje, robiliśmy zakupy planując wydatki.

Organizacja Noworocznych Zawodów Sportowych jest w naszej szkole tradycją. Dnia 31 stycznia 2017 r. odbyły się one po raz jedenasty. Zostało zaproszonych siedem zaprzyjaźnionych szkół – łącznie w zawodach brało udział 50 zawodników. Zawody miały formułę współzawodnictwa drużyn.