Imprezy i uroczystości szkolne 2016/2017

„ A w Krakowie na Brackiej pada deszcz”.
Tym razem słowa piosenki się nie sprawdziły , na uczniów klasy gimnazjalnej i szkoły przysposabiającej do pracy czekała na Wawelu tajemnicza „ Dama z łasiczką” ( a może z gronostajem?), Smok Wawelski znany z legendy o Szewczyku Skubie, urokliwe Sukiennice i niezwykły ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim.

W dniach 5 -16 grudnia 2016 r. Fundacja Akademii Integracji przeprowadziła w naszej szkole stacjonarny obóz sportowy w formie warsztatów, pod hasłem „Trenuj z mistrzem”. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów w wieku od 7 do 19 roku życia.

Jasełka w naszej szkole mają wieloletnią tradycję, zawsze zachwycają scenografią niosą ważne dla całej społeczności szkolnej przesłanie. Nic więc dziwnego, że 22 grudnia 2016r. od rana w szkole panował gwar i wyczuwało się nastrój oczekiwania na to ważne wydarzenie. Przedstawienie miało wyjątkową oprawę plastyczną i muzyczną.

Dnia 22.11.2016 r. odbył się w naszej Szkole VIII Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego.

14 grudnia 2016 r. w Warszawie na Górce Szczęśliwieckiej odbył się II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. W imprezie wzięło udział blisko 30 zawodników z całego Mazowsza którzy regularnie jeżdżą na nartach zjazdowych. Wśród uczestników był również reprezentant naszej szkoły i Klubu „Elektoralna”– Bartosz Matusiewicz.

Po raz drugi w ZSS Nr 85 obchodziliśmy ustanowiony w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali apel związany z Prawami Dziecka. Podjęte działania miały na celu upowszechnianie praw najmłodszych, uznanie ich podmiotowości oraz przypomnienie, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

1 września na długo przed pierwszym dzwonkiem korytarze naszej szkoły wypełniły się uczniowskim gwarem. Po tak długiej przerwie każdy chciał spotkać przyjaciół, podzielić się wrażeniami z wakacji, przywitać nauczycieli. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016|17 rozpoczęła się punktualnie. Pani Dyrektor Agnieszka Tymińska w ciepłych, serdecznych słowach powitała uczniów, Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły.

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku”
W dniach 3 – 6 listopada 2016 r. w Katowicach odbył się VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. W dziewięcioosobowej kadrze Mazowsza znalazło się troje uczniów naszej szkoły.

3 listopada 2016 roku pod opieką nauczycieli p. M. Bednarczyk, p. J. Górskiej, p. E. Pędzich, i p. A. Podpory odbyła się wycieczka do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej z udziałem uczniów naszej szkoły.

W dniach 1-12 października 2016r odbyła się jubileuszowa XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2016, którego organizatorem jest Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Z tej okazji odbyło się w Warszawie ponad 100 wydarzeń festiwalowych. Patronem festiwalu jest Janusz Korczak (1878-1942) wybitny polski pedagog, lekarz, autorytet moralny, który bez reszty poświęcił swe życie i działalność dzieciom.