Imprezy i uroczystości szkolne 2016/2017

„ A w Krakowie na Brackiej pada deszcz”.
Tym razem słowa piosenki się nie sprawdziły , na uczniów klasy gimnazjalnej i szkoły przysposabiającej do pracy czekała na Wawelu tajemnicza „ Dama z łasiczką” ( a może z gronostajem?), Smok Wawelski znany z legendy o Szewczyku Skubie, urokliwe Sukiennice i niezwykły ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim.

W dniach 5 -16 grudnia 2016 r. Fundacja Akademii Integracji przeprowadziła w naszej szkole stacjonarny obóz sportowy w formie warsztatów, pod hasłem „Trenuj z mistrzem”. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów w wieku od 7 do 19 roku życia.

Jasełka w naszej szkole mają wieloletnią tradycję, zawsze zachwycają scenografią niosą ważne dla całej społeczności szkolnej przesłanie. Nic więc dziwnego, że 22 grudnia 2016r. od rana w szkole panował gwar i wyczuwało się nastrój oczekiwania na to ważne wydarzenie. Przedstawienie miało wyjątkową oprawę plastyczną i muzyczną.

Dnia 22.11.2016 r. odbył się w naszej Szkole VIII Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego.

14 grudnia 2016 r. w Warszawie na Górce Szczęśliwieckiej odbył się II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. W imprezie wzięło udział blisko 30 zawodników z całego Mazowsza którzy regularnie jeżdżą na nartach zjazdowych. Wśród uczestników był również reprezentant naszej szkoły i Klubu „Elektoralna”– Bartosz Matusiewicz.

Po raz drugi w ZSS Nr 85 obchodziliśmy ustanowiony w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali apel związany z Prawami Dziecka. Podjęte działania miały na celu upowszechnianie praw najmłodszych, uznanie ich podmiotowości oraz przypomnienie, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

W dniach 26.06. – 7.07.2017r. w ZSS Nr 85 trwała Akcja Lato w Mieście. Brało w niej udział 54 osoby (uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie innych placówek).
Tegoroczna Akcja obfitowała w wiele atrakcji. Z racji 150 rocznicy urodzin Marii Curie – Skłodowskiej klamrą kompozycyjną całego przedsięwzięcia były wydarzenia upamiętniające wybitną polską uczoną. Pierwszego dnia akcji dzieci i młodzież spacerując po Ogrodzie Botanicznym UW zwiedzili wystawę „Maria i kwiaty”, a ostatniego – obejrzeli zgromadzone pamiątki w domu jej urodzenia przy ul. Freta 16, gdzie aktualnie mieści się Muzeum poświęcone noblistce.

Serdecznie dziękujemy Państwu za przekazanie sprzętu sportowego (rowery, rolki,  kaski, ochraniacze). Dzięki nim uczniowie klas młodszych mogli rozpocząć lub doskonalić naukę jazdy  na rowerze i rolkach. Aktywności te dały uczniom wiele satysfakcji i radości:).

Na zakończenie działań harcerskich w roku szkolnym 2016/2017 harcerze z drużyny Nieprzetartego Szlaku zrzeszającej uczniów i absolwentów szkoły wyruszyli na biwak do lasu w miejscowości Turno-Brzeźce k/Białobrzegów Radomskich.
Podczas dwudniowego biwaku harcerze podejmowali szereg ciekawych działań. Głównym celem wyjazdu było podsumowanie całorocznej pracy realizowanej na zbiórkach i wycieczkach tematycznych.

Jest takie miejsce na świecie, gdzie pod jednym dachem można spotkać rzeźby wykonane z recyklingu metalowego. To Galeria Figur Stalowych. Tam właśnie zawitali młodsi i starsi uczniowie Zespołu Szkół nr 85. ZACHWYT – to słowo najlepiej opisuje wrażenia zwiedzających.