Imprezy i uroczystości szkolne 2016/2017

„ A w Krakowie na Brackiej pada deszcz”.
Tym razem słowa piosenki się nie sprawdziły , na uczniów klasy gimnazjalnej i szkoły przysposabiającej do pracy czekała na Wawelu tajemnicza „ Dama z łasiczką” ( a może z gronostajem?), Smok Wawelski znany z legendy o Szewczyku Skubie, urokliwe Sukiennice i niezwykły ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim.

W dniach 5 -16 grudnia 2016 r. Fundacja Akademii Integracji przeprowadziła w naszej szkole stacjonarny obóz sportowy w formie warsztatów, pod hasłem „Trenuj z mistrzem”. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów w wieku od 7 do 19 roku życia.

Jasełka w naszej szkole mają wieloletnią tradycję, zawsze zachwycają scenografią niosą ważne dla całej społeczności szkolnej przesłanie. Nic więc dziwnego, że 22 grudnia 2016r. od rana w szkole panował gwar i wyczuwało się nastrój oczekiwania na to ważne wydarzenie. Przedstawienie miało wyjątkową oprawę plastyczną i muzyczną.

Dnia 22.11.2016 r. odbył się w naszej Szkole VIII Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego.

14 grudnia 2016 r. w Warszawie na Górce Szczęśliwieckiej odbył się II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. W imprezie wzięło udział blisko 30 zawodników z całego Mazowsza którzy regularnie jeżdżą na nartach zjazdowych. Wśród uczestników był również reprezentant naszej szkoły i Klubu „Elektoralna”– Bartosz Matusiewicz.

Po raz drugi w ZSS Nr 85 obchodziliśmy ustanowiony w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali apel związany z Prawami Dziecka. Podjęte działania miały na celu upowszechnianie praw najmłodszych, uznanie ich podmiotowości oraz przypomnienie, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Organizacja Noworocznych Zawodów Sportowych jest w naszej szkole tradycją. Dnia 31 stycznia 2017 r. odbyły się one po raz jedenasty. Zostało zaproszonych siedem zaprzyjaźnionych szkół – łącznie w zawodach brało udział 50 zawodników. Zawody miały formułę współzawodnictwa drużyn.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, magiczny. Do naszej szkoły zawitali nieziemscy goście. Ze szkolnych pracowni, rodzinnych domów uczniów przyfrunęły Anioły: malowane, lepione, wycinane, pierzaste, w koronkach, brokatach….


Dla Babci i Dziadka
( fragment)

Rety, co się dzieje? Rety, co to będzie?
Wszyscy dzisiaj grzeczni tacy i porządek wszędzie!
Czyż nie wiecie o tym, że dziś wielkie święto?
Każde dziecko ma od rana buzię uśmiechniętą!

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5 obejrzeli w Teatrze Palladium musical „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas”.
Przedstawienie było objęte honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.