W dniach 4.04.- 8.04.2016 uczniowie klasy P3c wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyli w wycieczce do Wisły. Celem wycieczki zbyło poznanie turystyczno – krajoznawczych aspektów folkloru góralskiego oraz zwiedzanie zabytków znajdujących się na terenie Beskidu Śląskiego.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Beskidzkim, które mieści się w budynku karczmy wybudowanej w 1794, czyli ponad 220 lat temu! Zobaczyliśmy tam wnętrza tradycyjnej izby górali śląskich, przedmioty codziennego użytku, stroje oraz wystawy obrazów i rzeźb artystów ludowych.
Na Zadnim Groniu w Wiśle Czarnezwiedziliśmy Zamek, w którym mieści się Rezydencja służąca jako miejsce wypoczynku Prezydenta RP.
Obowiązkowym punktem wycieczki była skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Jest to druga co do wielkości, po Wielkiej Krokwi w Zakopanemskocznia w Polsce
i jedyna na świecie, pod którą w tunelu przebiega trasa samochodowa. Podczas zwiedzania skoczni mogliśmy wjechać wyciągiem krzesełkowym do miejsca, w którym zawsze siedzą skoczkowie. Tam podziwialiśmy piękną panoramę Wisły. W Galerii Trofeów Adama Małysza oraz GaleriiGrupy Twórców Wiślanie podziwialiśmy większość zdobytych przez Adama Małysza trofeów, łącznie z kryształowymi kulami. W Domu Zdrojowym widzieliśmy figurę A. Małysza wykonaną z białej czekolady.