Imprezy i uroczystości szkolne 2015/2016

24 czerwca 2016 r. był dniem radości, ale i odrobiny smutku. Powitaliśmy wakacje
z uśmiechem, chociaż pożegnanie na dwa miesiące z nauczycielami i kolegami wycisnęło niejedną łezkę.

W dniach 4.04.- 8.04.2016 uczniowie klasy P3c wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyli w wycieczce do Wisły. Celem wycieczki zbyło poznanie turystyczno – krajoznawczych aspektów folkloru góralskiego oraz zwiedzanie zabytków znajdujących się na terenie Beskidu Śląskiego.

9 czerwca 2016 roku 5 -cio osobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w VIII Mazowieckim. Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Opactwie. Pogoda dopisała, organizatorzy zadbali o sprawne przeprowadzenie zawodów, a nam pozostało się tylko dobrze bawić.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbył się w naszej szkole uroczysty apel z udziałem uczniów i nauczycieli, w trakcie którego odczytany został list okolicznościowy Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka.

1 czerwca 2016 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy bawili się na dyskotece szkolnej.
Prócz swobodnej zabawy tanecznej chętne klasy mogły wcielić się w swoje ulubione gwiazdy estrady i wystąpić w „Mini playback show”.

Czy można poznać Warszawę nie wychodząc z Muzeum Narodowego?
Tak, to możliwe! Przekonali się o tym uczniowie Gimnazjum nr 146 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5. Co prawda nie zobaczyliśmy zatłoczonych ulic współczesnej stolicy, poznaliśmy za to dawne miasto, uwiecznione na obrazach Canaletta, Gierymskiego, Podkowińskiego
i Zaleskiego.

Nawet dorośli lubią pluszowe misie a cóż dopiero dzieci. Nic więc dziwnego, że do Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej Nr 243 przygotowywali się bardzo starannie. Na zajęciach powstały portrety miśków, z których utworzono imponującą wystawę.

Pod takim hasłem odbyło się instruktażowe spotkanie w naszej szkole. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedzą już, że wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub pogotowie 999, by uratować komuś życie. Wykręcenie poznanych numerów to już jest pierwsza pomoc.

Rok szkolny 2015/16 rozpoczęty.  Pani Dyrektor Agnieszka Tymińska  wraz z Paniami Wicedyrektor: Bożeną Kowalską oraz Grażyną Wyszomierską powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli życząc wspaniałego roku szkolnego.  Pan Adam Sobieraj  z Zarządu Dróg Miejskich wręczył uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej pakiety bezpieczeństwa  wśród których między innymi znajdowały się kamizelki odblaskowe. Prezenty pomogą uczniom w bezpiecznym poruszaniu się po drodze podczas wycieczek i wyjść poza teren szkoły. Podczas uroczystości  w poczcie sztandarowym społeczność szkolną  reprezentowali uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Natalia Koc, Patrycja Gajewska oraz Piotr Błaszczyk.

„Czy wy wiecie, czy nie wiecie, Nasz czyli Dzieciaków, Pan Rzecznik jest na świecie”. Naprawdę!
W poniedziałek 20 czerwca 2016 r. przyjechał do naszej szkoły Rzecznik Praw Dziecka – Pan Marek Michalak.