Aktualności

W dniach 15-16.06.2024 r. w ogrodzie szkolnym ZSS nr 85 odbył się biwak pod namiotami 406 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Kolorowe Ptaki” oraz Gromady Zuchowej „Tropiciele przygód”. Dla niektórych harcerzy i zuchów było to pierwsze nocowanie w takich nietypowych warunkach. Namioty rozbiliśmy razem z rodzicami. Przygotowywaliśmy posiłki w pracowni gospodarstwa domowego – każdy zuch i harcerz miał w nich swój udział! Były zabawy integracyjne a także wspólne jedzenie lodów. Wieczorem odbyła się bardzo ważna uroczystość. Troje harcerzy: Ola, Kuba i Mateusz złożyli Przyrzeczenie Harcerskie, a troje zuchów: Wiktoria, Klara i Oliwier złożyli Obietnicę Zucha. Było bardzo emocjonująco i podniośle. Miał także miejsce obrzęd przekazania sznura zastępowej. Nową zastępową zastępu żeńskiego „Sikorki” została Ola Skwarecka. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Na pewno zobaczymy się za rok!

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl