Aktualności

W sobotę 18 maja 2024r odbył się Piknik Rodzinny. Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji oraz pięknej pogody. Uczniowie i goście ochoczo korzystali ze specjalnie dla nich przygotowanych stanowisk takich jak kącik plastyczny , kącik zabaw sensorycznych, kącik urody, kącik z modelowaniem balonów, stanowisko do ćwiczeń z integracji sensorycznej. Podczas tego dnia można było wykonać samodzielnie autoportret pod czujnym okiem znawcy. Nie zabrakło „fotobudki” w wykonaniu naszych nauczycieli, gdzie każdy robił sobie zabawną fotkę z użyciem kolorowych kapeluszy, wąsów i koron. W piknikowy nastrój wprowadzał nas zapach waty cukrowej i popcornu, a w powietrzu unosiły się barwne bańki mydlane. Dbamy o rozwój fizyczny, dlatego w ruch wprawiały nas rowerki i hulajnogi. Fizjoterapeuci udzielali cennych wskazówek zdrowotnych. Dmuchane megapiłkarzyki przyciągnęły wielu gości i zachęciły do rywalizacji.

Po raz pierwszy naszymi gośćmi byli żołnierze i żołnierki z 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej. Przygotowali dla nas pokaz sprzętu, profesjonalne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętnie opowiadali o swojej misji, co było niezwykle pouczające. Zawitali do nas Strażacy z Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej. Oni zaprezentowali okazały wóz strażacki, opowiadali o swojej pracy i szerzyli wiedzę z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej. Przedstawiciele Leroy Merlin zadbali o to by było iście rodzinnie i ofiarowali nam roślinki, które sadziły do doniczek całe rodziny. Nie zabrakło naszej wieloletniej przyjaciółki szkoły pani Danuty Boguckiej z WSS Społem, która wspiera nas od lat.

Odbył się, jak co roku, konkurs na zdrową przekąskę, którą przygotowywali rodzice. Był to kolorowy zawrót głowy. Przekąski były nie tylko zdrowe i pyszne- rodzice wykazali się ogromną pomysłowością jak zawsze.

Wisienką na torcie okazały się występy naszych artystów. Mieliśmy okazję obejrzeć trzy przedstawienia : „Poszukiwanie Kopciuszka”, „Rzepka” oraz „Kruszek i Agusia”. Występy pełne były humoru i radości, ale pamiętaliśmy także o trudnym czasie za naszą granicą, nie zbrakło więc wzruszeń i refleksji.

Jedną z wielu niespodzianek były czary na scenie. Przybyła do nas iluzjonistka Emdżi, która bawiła publiczność niezwykłym poczuciem humoru i prawdziwymi czarami. Dzięki uprzejmości Fundacji Pociechom mogliśmy głaskać i karmić mięciutkie alpaki.

Zabawa zabawą, a siła do tego być musi. Dlatego nasza kuchnia przygotowała aromatyczną grochówkę i tradycyjnie hod - dogi. Pieczywo do hot dogów i smakowite wytrawne przekąski otrzymaliśmy od pani Agaty Aniszewskiej z Inter Europol Marki, a świeże warzywa na surówki od pana Roberta Ziąbskiego. Dzięki Fundacji Pożywienie Darem Serca mogliśmy kosztować pyszny makaron, a wszystko popijaliśmy zdrową, przez nas przygotowaną orzeźwiającą lemoniadą

Piknik bez lodów jest nieważny. dlatego firma Lody Grycan ochłodziła nas tym przysmakiem na zakończenie zabawy.

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl