Aktualności

8 maja 2014 roku po raz 17 odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych MAGIK pod hasłem „ Witajcie w naszej bajce”. W gościnnych progach Teatru Kamienica powitała zgromadzonych Natalia Kamińska. Aktorskie umiejętności zaprezentowało 9 zespołów teatralnych: ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 przy ulicy Bartniczej w Warszawie, Zespołu Szkół Specjalnych w Pruszkowie, Szkoły Przysposabiającej do pracy nr 2 przy ul. Namysłowskiej w Warszawie, Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 213 przy ul. Elektoralnej w Warszawie, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesznie, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 6 przy ul. Tarchomińskiej w Warszawie oraz organizatorzy wydarzenia: Zespół Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie. W gronie prowadzących znalazł się Ambroży Kleks i jego uczeń i Adaś Niezgódka, którzy fantastycznie wprowadzili wszystkich w atmosferę Akademiki Pana Kleksa. W wielu występach przejawiał się motyw miłości, przyjaźni, tolerancji, różnorodności. W spektaklach nie zabrakło dowcipu i metafory. Uważny widz odnalazł też elementy komedii i dramatu, na szczęście wszystkie sztuki kończyły się dobrze. Podczas przeglądu podziwialiśmy też pomysłowość i kreatywność młodych aktorów poprzez ich stroje, dobór dialogów. Ciekawe przedstawienia przeplatane były śpiewem i tańcem. Pomiędzy przedstawieniami uczestnicy udali się na słodki poczęstunek. Zmagania aktorów – amatorów oceniało jury w składzie – Pani Jolanta Markiewicz- Król- Inspektor Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Pani Danuta Bogucka – kierownik działu samorządowego i organizacyjnego Warszawskiej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami i upominkami.

Relacja z  Przeglądu Małych Form Teatralnych MAGIK na stronie Biura Edukacji

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl