Aktualności

19 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji warsztatów z okazji Dnia Ziemi. Ze względu na niezbyt sprzyjającą pogodę stanowiska zostały rozmieszczone na szkolnym korytarzu i w jednej z sal. Uczniowie mogli sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, segregacji odpadów oraz możliwości ponownego wykorzystania surowców wtórnych. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie przejść ekologiczny tor przeszkód, wykonać kolaż z odpadów oraz grę planszową „kółko i krzyżyk” ze starych płyt CD. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala, w której można było zagrać w grę ekologiczną z polami w kolorach kuli ziemskiej. Kolejne aktywności polegały
na segregowaniu odpadów i wrzucaniu ich do odpowiednich pojemników oraz sadzeniu ziół i kwiatów w doniczkach z plastikowych butelek. Za udział w warsztatach wszystkie klasy z rąk pań Dyrektor otrzymały dyplomy, a na parapetach szkolnych pojawiły się własnoręcznie wykonane mini ogródki w butelkach. To była ciekawa i pożyteczna zabawa, która uświadomiła uczniom jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl