Aktualności

Za nami długo oczekiwane i pieczołowicie przygotowywane obchody Jubileuszu 60-lecia powstania szkoły i 10-lecia nadania szkole imienia Eunice Kennedy Shriver.

To były niezapomniane dwa dni! 17 listopada przeżywaliśmy uroczystości jubileuszowe wraz z zaproszonymi gośćmi, a 20 listopada świętowaliśmy w gronie uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Odwiedzili nas przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, Kuratorium Oświaty, Biura Edukacji m. st. Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, przedstawiciele Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Europa/Eurazja oraz Olimpiady Specjalne Polska, Dyrektorzy szkół, zaprzyjaźnione fundacje i instytucje kultury oraz te działające na rzecz osób z niepełnosprawnością. Na ręce pani Dyrektor Agnieszki Tymińskiej zostały złożone liczne listy gratulacyjne.

Uroczystość miała zróżnicowany charakter. Były chwile podniosłe – wprowadzenie sztandaru, przemówienie pani Dyrektor, oglądanie nagrania wypowiedzi wnuczki naszej patronki - Kethleen Shriver - skierowanej do społeczności szkolnej, wysłuchanie prezentacji o historii i teraźniejszości szkoły. Były też chwile pełne dynamizmu i żywiołowości, które w swoich występach podarowali nam uczniowie – ci najmłodsi, starsi i Ci już dorośli ze szkoły przysposabiającej do pracy – a także nauczyciele tańcząc jeden z naszych narodowych tańców - kujawiaka. Były również chwile pełne profesjonalnego artyzmu – a to dzięki otwierającemu piątkową uroczystość śpiewowi pani Anny Marii Adamiak, śpiewaczce operowej i operetkowej, jak również dzięki wykonanemu przez panią Karolinę Marchlewską-Trzmiel, utalentowaną pianistkę a zarazem matkę naszego ucznia, mini recitalowi pianistycznemu. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, a atmosfera świętowania została dodatkowo osłodzona przez wyborne ciasta przygotowane na tę okoliczność przez rodziców naszych uczniów.

Niestrudzeni uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w maratonie tańca pod hasłem: „Sześćdziesiąt minut tańca na sześćdziesięciolecie szkoły”, grali w specjalnie przygotowaną grę planszową dotyczącą szkoły, rozwiązywali quizy i zadania: „Sześćdziesiąt zadań na sześćdziesięciolecie szkoły”. Uczniowie samodzielnie przybijali jubileuszową pieczęć na pamiątkowych pocztówkach, brali udział w konkursie plastycznym „Moja szkoła”, wykonywali klasowe i indywidualne zdjęcia na przygotowanej na tę okazję ściance jubileuszowej. Na szkolnych korytarzach zawisły zdjęcia „dawnej” i „dzisiejszej” szkoły, a na specjalnych tablicach została przedstawiona jej niepowtarzalna historia.

Wspomnień i wzruszeń mamy bez liku! Zostały zapisane na kartach kroniki szkolnej, utrwaliły się w naszych sercach, są widoczne na zdjęciach i filmie. Z pewnością będą w nas żyć przez następne dziesięć lat…

 

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl