Aktualności

W dniach 29 i 30 września 2022 na boisku szkolnym odbył się Mazowiecki Piknik Integracyjny Olimpiad Specjalnych #Bądź Fit. Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół Specjalnych nr 85 i Olimpiady Specjalne Polska - Mazowieckie. W pikniku wzięli udział sportowcy Olimpiad Specjalnych z pięciu województw oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 243 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5.
Były to dwa dni pełne zabawy, integracji, współdziałania i sportowej rywalizacji.
Uczestnicy pikniku brali udział w konkurencjach zaliczanych do dyscyplin olimpijskich m. in. koszykówka, siatkówka, gra w kręgle, piłka nożna oraz rywalizowali w wyścigach rzędów. Odbyły się także zajęcia fitness, quizy tematyczne dotyczące sportu i zdrowego żywienia oraz gra miejska, pozwalająca przyjezdnym gościom poznać legendy Warszawy i Stare Miasto.
Wszystkie aktywności dostosowane były do możliwości zawodników olimpiad specjalnych. Piknik uświetniły sławne osoby ze świata sportu i kultury. Uczestnicy wydarzenia brali udział w rozgrzewce prowadzonej przez Mistrza Świata w Judo Pawła Nastulę. Ich zmagania komentował i zagrzewał do rywalizacji prezenter telewizji TVP Maciej Dolega. W strefie Fit porad dotyczących zdrowego stylu życia i nawyków żywieniowych udzielała dietetyczka kliniczna Karolina Czyżowska. Punktem kulminacyjnym pikniku był koncert śpiewaczki operowej i miusicalowej Anny Marii Adamiak, która repertuarem i głosem zachwyciła wszystkich.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z wydarzenia:

Piknik #BądźFit

Piknik #BądźFit

Piknik #BądźFit

Piknik #BądźFit

 

 

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl