Aktualności

W dniach 03-05.06.2022 r. na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbywały się XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – część IV. Obejmowały one rywalizację w dyscyplinach piłka nożna i piłka siatkowa oraz gry i zabawy ruchowe w programie „Młodzi Sportowcy”. Uczestniczyło w nich 230 zawodników: 144 w piłce nożnej, 20 w piłce siatkowej, 66 Młodych Sportowców oraz 20 partnerów zunifikowanych a także 125 opiekunów i trenerów. W Komitecie Organizacyjnym, jako wolontariusze oraz obsługa zaangażowanych było 105 osób. Organizatorem imprezy było Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych Polska a jednym ze współorganizatorów była nasza Szkoła – uczniowie szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy swoim występem tanecznym uświetnili Ceremonię Otwarcia a Klub Olimpiad Specjalnych Elektoralna wspierał organizatorów w opiece i pomocy podczas transportu poszczególnych ekip z miejsca zakwaterowania na areny zmagań sportowych. Był to dla nas wszystkich czas wspaniałego święta sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

© 2023 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl