Aktualności

W piątek 22 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy brali udział w szkolnych obchodach Dnia Ziemi. Przeprowadzona tego dnia akcja miała na celu propagowanie postaw proekologicznych.
Na uczestników przedsięwzięcia czekały zadania związane z segregowaniem odpadów, układaniem haseł ekologicznych (również z wykorzystaniem symboli AAC), zdobieniem toreb wielokrotnego użytku na klasowe zakupy i rozwiązywaniem quizów. Były również zadania ruchowe, takie jak pokonanie slalomu ,,Oszczędzaj wodę” oraz gra w kręgle. Odbył się pokaz mody ,,Coś z niczego”, podczas którego uczniowie mieli okazje zaprezentować eko - ubrania wykonane z materiałów recyklingowych.
Zwieńczeniem obchodów było propagowanie upcyklingu, czyli tworzenia nowych rzeczy z niepotrzebnych przedmiotów. Uczniowie SPdP wykonali prawdziwe dzieła sztuki ,,Eko –świata”, a uczniowie SP przygotowali wspaniałe zabawki w ramach konkursu ,,Recyklingowa fabryka zabawek”.

 

 

© 2023 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl