Aktualności

21-go marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany również Dniem Kolorowej Skarpetki
W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z naszymi uczniami z tym zespołem genetycznym. Organizujemy i uczestniczymy wspólnie w wydarzeniach szkolnych, aby pokazać akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa znak naszego zainteresowania i aprobaty.
W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie ZSS nr 85 spotykali się na lekcji „Robimy, rozmawiamy, a potem wieszamy kolorowe skarpetki”. Podczas zorganizowanej akcji uczniowie tworzyli swoje skarpetki z różnych technik plastycznych, ale również rozmawiali z użyciem różnych form AAC. Wykonywanie kolorowych skarpetek było motywacją do komunikowania się w każdej formie – werbalnej oraz niewerbalnej - oraz formą spędzenia czasu z rówieśnikami i swoimi nauczycielami. Powstałe prace zostały wykorzystane do dekoracji naszej szkoły.
Na znak integracji z osobami z zespołem Downa, 21 marca założyliśmy dwie kolorowe skarpetki nie do pary.:)

 

© 2022 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl