Aktualności

28 października 2021 mieliśmy w szkole święto jesiennych warzyw a królowali im dynia i ziemniak.
Dla uczniów SP panie Iwona i Agnieszka przygotowały w klasach warsztaty z pogadanką na temat zdrowego żywienia i potraw z jesiennych warzyw. Uczniowie samodzielnie sprawdzali co dynia ma w środku, jak się kroi ziemniaki, mieli możliwość wykonania figurek z warzyw oraz dyniowych opasek. Za wykonanie własnego Ziemniaczka – Cudaczka otrzymali gratulacyjne dyplomy. Na koniec degustowali jesienne przysmaki – pieczoną dynię i ziemniaczki.

Uczniowie PdP i 8 klas SP, podzieleni na grupy, świętowali ten dzień biorąc udział w zabawie tanecznej przeplatanej konkursami i zagadkami. Bawili się m.in. w gorącego ziemniaka i uciekającą dynię oraz ćwiczyli swoją gibkość w tańcu pod miotłami. Zabawie towarzyszyła również degustacja pieczonej dyni i ziemniaczków. Biletem wstępu na zabawę było wykonanie klasowego plakatu – krajobrazu z owoców i warzyw inspirowanego fotofrafią angielskiego artysty Carla Warnera.

 

 

© 2022 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl